Головне

Анонсовано нову «операційку» для комп’ютерів Mac

Анонсовано нову «операційку» для комп'ютерів Mac
Анонсовано нову «операційку» для комп’ютерів Mac
Компанія Apple на конференції для розробників WWDC, яка відкрилася в Сан-Франциско в понеділок, 10 червня, представила нову операційну систему для комп’ютерів Mac. Вона отримала кодову назву Mavericks.

Серед нововведень в Mavericks – вкладки в програмі Finder, розмітка контенту тегами (вони, зокрема, спрощують пошук) і поліпшена підтримка декількох екранів.

Представники Apple відзначили, що Mavericks в порівнянні з попередніми версіями OS X працює швидше завдяки технології «стиснення пам’яті». Ноутбуки на новій ОС будуть довше тримати заряд батареї, заявили вони.

Браузер Safari, вбудований в OS X, отримав бічну панель із закладками. У ході презентації співробітники Apple підкреслили, що Safari більш енергоефективний, ніж Chrome і Firefox.

Apple також оновила додаток «Календар», впровадила в Mavericks технологію iCloud Keychain – вона позбавляє користувача від необхідності запам’ятовувати довгі паролі, – і допрацювала «Центр повідомлень»: тепер користувач може відповісти на адресований йому твіт або повідомлення в соціальній мережі.

До складу Mavericks увійшли додатки, які раніше були атрибутом мобільної «операційки» iOS: «Карти» та книжкова програма iBooks. Вміст є загальним: в iBooks на комп’ютері користувач побачить ті ж книги, що і на мобільному пристрої.

Розробники зможуть завантажити попередню версію Mavericks починаючи з 10 червня. Фінальна версія операційної системи вийде восени 2013 року.

Попередня версія OS X, Mountain Lion, вийшла в 2012 році. Apple назвала її «найуспішнішою версією» операційної системи, зазначивши, що користувачі придбали 28 мільйонів копій.

  
Back to top button