Здоров'яФізіологія

Аналіз показав, наскільки поширені різні форми залежностей в світі

Зокрема, мова йшла про куріння тютюну, алкоголізм і наркоманію. Отже, 4,9% світового дорослого населення (240 мільйонів чоловік) мають ознаки алкоголізму. Серед чоловіків цей показник становить 7,8%, серед жінок – 1,5%.

Що стосується тютюнової залежності, то вона у 22,5% (1 мільярда) жителів Землі (курять 30% чоловіків і 7% жінок). На жаль, отримати достовірні дані про споживання наркотиків фахівцям не вдалося (точної інформації про споживання героїну і марихуани немає в розпорядженні експертів). Однак, за приблизними підрахунками, залежність від ін’єкційних наркотиків є приблизно у 15 мільйонів чоловік (це 0,3% світового населення).

Також дослідники підрахували, скільки років життя різні види залежностей віднімають у людей. За основу брався показник DALY (роки життя, скориговані з непрацездатності). Він визначає суму років життя, втрачених через передчасну смерть і непрацездатності. Таким чином, DALY через вживання алкоголю склав 257 на 100000 населення, а психотропні засоби стали причиною 83 DALY на 100000 чоловік.

Шкільне життя