день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Аналіз показав, наскільки поширені різні форми залежностей в світі

Зокрема, мова йшла про куріння тютюну, алкоголізм і наркоманію. Отже, 4,9% світового дорослого населення (240 мільйонів чоловік) мають ознаки алкоголізму. Серед чоловіків цей показник становить 7,8%, серед жінок – 1,5%.

Що стосується тютюнової залежності, то вона у 22,5% (1 мільярда) жителів Землі (курять 30% чоловіків і 7% жінок). На жаль, отримати достовірні дані про споживання наркотиків фахівцям не вдалося (точної інформації про споживання героїну і марихуани немає в розпорядженні експертів). Однак, за приблизними підрахунками, залежність від ін’єкційних наркотиків є приблизно у 15 мільйонів чоловік (це 0,3% світового населення).

Також дослідники підрахували, скільки років життя різні види залежностей віднімають у людей. За основу брався показник DALY (роки життя, скориговані з непрацездатності). Він визначає суму років життя, втрачених через передчасну смерть і непрацездатності. Таким чином, DALY через вживання алкоголю склав 257 на 100000 населення, а психотропні засоби стали причиною 83 DALY на 100000 чоловік.

Шкільне життя