Головне

Американці зібрали новий суперкомп’ютер, здатний здійснювати 20 мільйонів мільярдів операцій на секунду

Американці зібрали новий суперкомп’ютер, здатний здійснювати 20 мільйонів мільярдів операцій на секунду
Американці зібрали новий суперкомп’ютер, здатний здійснювати 20 мільйонів мільярдів операцій на секунду
У Національній лабораторії міста Ок-Рідж завершилася збірка суперкомп’ютера Titan, призначеного для відкритих наукових досліджень. Пікова продуктивність машини становить понад 20 петафлопс, або 20 мільйонів мільярдів операцій з плаваючою крапкою на секунду.

В основі системи лежать графічні прискорювачі NVIDIA Tesla K20 і процесори AMD Opetron 6274. Як підкреслили у прес-службі NVIDIA, саме її чіпи, засновані на архітектурі Kepler, забезпечують продуктивність Titan на 90%.

Titan — це апгрейд суперкомп’ютера Jaguar, який до листопада 2010-го очолював рейтинг 500 найпотужніших машин у світі. З першої сходинки його витіснила система Tianhe-1A з Китаю. Щоб не відставати від конкурентів, три роки тому Jaguar було вирішено оновити.

У серверні стійки суперкомп’ютера встановили прискорювачі Tesla K20 і 710 терабайт пам’яті, а нову систему назвали Titan. У результаті, говорять у NVIDIA, Titan став у десять разів швидшим за свого попередника. Крім того, він споживає у п’ять разів менше енергії.

Titan — відкрита система, тому її обчислювальними ресурсами можуть користуватися всі дослідницькі університети, школи, державні лабораторії та інші інститути США. Області застосування суперкомп’ютера можу бути різними: від моделювання погодних або фізичних явищ до обчислень в області змін клімату, енергетики та матеріалів.

Рейтинг TOP500 оновлюється двічі на рік — у червні та листопаді. Зараз у списку лідирує суперкомп’ютер IBM Sequoia (16,32 петафлопс, або 16 тисяч трильйонів операцій з плаваючою комою на секунду). Ця машина складається з 96 стійок і займає площу близько 400 квадратних метрів у дата-центрі. Sequoia працює на архітектурі IBM BlueGene/Q, має понад 98 тисяч обчислювальних вузлів і 1,6 петабайт пам’яті.

Jaguar, поки ще під старою назвою, знаходиться на шостому місці, а Tianhe-1A — на п’ятому. У новій редакції списку найпотужніших комп’ютерів у Titan є всі шанси опинитися серед лідером.

Джерело: news.dt.ua

Back to top button