Здоров'яПсихологія

Американські вчені дослідили користь від читання художньої літератури

Американські вчені дослідили користь від читання художньої літератури
Американські вчені дослідили користь від читання художньої літератури
Читання художньої літератури розвиває розумові процеси. Такими підсумками дослідження поділилися американські вчені у свіжому номері наукового журналу Science.

Професор психології Еммануеле Кастано та її аспірант Девід Корнер Кідд з Нової школи соціальних досліджень у Нью-Йорку дослідницьким шляхом довели, що белетристика покращує цілий набір розумових здібностей людини.

Зокрема, розвиває розумові процеси, важливі для складної сфери соціальних взаємин між людьми.

Науковці набрали 86 добровольців і під час 5 окремих експериментах запропонували їм прочитати тексти одного з трьох видів: літературно-художні, популярні та не мистецькі.

Після виконання завдання добровольців піддавали різним тестам. Наприклад, показували чорно-білу фотографію очей кіноактора з якогось фільму і просили описати його емоційний стан.

У всіх експериментах люди, що прочитали уривок з художньої літератури, набагато краще справлялися з усіма тестами на “модель психічного”. Інакше кажучи, вони ставали більш соціально пристосованими, тобто більш “людськими” ніж ті , хто читав просто інформацію, навіть дуже добре написану.

  
Теґи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close

Виявлено Adblock

Будь ласка, вимкніть Adblock, підтримайте нас