Здоров'я

Американські лікарі вилікували дитини, народженої з ВІЛ

Американські лікарі вилікували дитини, народженої з ВІЛ
Американські лікарі вилікували дитини, народженої з ВІЛ
На науковій конференції в Атланті були представлені матеріали, що описують курс лікування дівчинки зі штату Міссісіпі. Вона народилася з вірусом імунодефіциту людини, проте після проведеної стандартної лікарської терапії змогла перемогти хворобу. Зараз дитині два з половиною роки, близько року вона не приймає ліки, проте ознак інфекції у неї немає.

Якщо дівчинка залишиться здоровою, то це буде другий в історії зафіксований випадок лікування від ВІЛ. «Це є доказом того, що потенційно ВІЛ може бути виліковний, коли мова йде про маленьких дітей», – заявила вірусолог Дебра Персод, що представила результати.

Варто відзначити, що дівчинка почала отримувати ліки через 30 годин після свого народження. Такий підхід лікарі раніше не практикували.

У 2007 році першим у світі вилікувався від ВІЛ людиною став Тімоті Рей Браун. В рамках складного курсу лікування була повністю знищена його імунна система, пацієнту пересадили стовбурові клітини від донора з рідкісною генетичною мутацією, яка робить практично неможливим їх зараження вірусом імунодефіциту людини.

  
Back to top button