Здоров'я

Амброзія

Амброзія - потужний алерген і майже безсмертний бур'ян.
Амброзія – потужний алерген і майже безсмертний бур’ян.
Амброзія – потужний алерген і майже безсмертний бур’ян. Людям, схильним до розвитку алергічних реакцій, слід його уникати. Як розпізнати небезпеку?

Стебло дорослої рослини – дуже потужне, діаметром 1,5-2 см, не менш потужний і корінь, довжиною до чотирьох метрів. Рослина відростає навіть після скошування і може давати при цьому від 5 до 15 пагонів, залежно від висоти скошування. Навіть на «пеньках», що залишаються після скошування, виростають кілька нових пагонів. Верхівок росту у амброзії стає більше, коренева система її розвивається активніше, а, значить, землю амброзія висушує сильніше, і видалити з коренем ще складніше.

У своєї міфічної тезки амброзія полинолиста крім назви запозичила безсмертя. Знищити злісного екзота досить непросто. У природному середовищі існування амброзія практично не має ворогів, оскільки непридатна для харчування тварин і комах. Так що війну з бур’яном потрібно вести в національних масштабах. Найбільш дієвим способом боротьби є хімічний метод: використання гербіцидів, а також масове виполювання молодих, тільки пророслих рослин. Раніше для досить успішної боротьби з амброзією використовували комах – жучків «амброзійних листоїдів», які їли небезпечну рослину.

Можна не знищувати бур’ян, а просто не допустити його появи. На природних, нерозораних луках амброзія НЕ селиться. Це дуже світлолюбна рослина не виносить, коли його затінюють. І війну з газонної травою карантинний екзот програє. Наприклад, багато міст не потопають у заростях амброзії, тому що скрізь розбиті газони.

Back to top button