Здоров'яФізіологія

Алкоголь порушує процес розвитку мозку, показало дослідження

У підлітків, які часто вживають алкоголь, менше сірої речовини в зонах мозку, пов’язаних з пам’яттю, самоконтролем і прийняттям рішень. Це виявили дослідники з університету Східної Фінляндії. У їх дослідженні взяли участь 62 молодих добровольців, що не страждали від психічних захворювань, передає The Daily Mail.

Учасники віком 13 років, а потім через 5 і 10 років заповнили анкети. Вони відповіли на питання про вживання алкоголю. 35 добровольців зловживали алкоголем в підлітковому віці, наприклад, пили 4 рази на тиждень або частіше або вживали спиртне рідше, але в більших кількостях. Решта 27 учасників не мали проблем з алкоголем.

Добровольці не відрізнялися за рівнями тривожності, особистісних розладів і вживання наркотиків. Однак учасники, які зловживали алкоголем, частіше курили сигарети. Крім того, сканування мозку показало: у добровольців, які мали проблеми з алкоголем, виявилося менше сірої речовини в кількох областях мозку.

Фахівці не впевнені в існуванні причинно-наслідкового зв’язку. Цілком можливо, що зменшення кількості сірої речовини зумовлена ​​генетичними факторами, і саме через нестачу сірої речовини люди зловживають алкоголем. Але вчені відзначають, що у підлітковому віці мозок активно розвивається. І алкоголь може втручатися в цей процес.

Back to top button