Здоров'яФізіологія

7 причин, чому варто кинути курити

Щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від куріння. Ще один – Всесвітній день без тютюну – проходить 31 травня. Ми вибрали 7 причин, чому варто кинути палити.

1. Позбавляєте свій організм від щоденної інтоксикації. Середній курець робить в день близько 200 затяжок, що складаються з 4000 хімічних сполук, 30 з яких особливо отруйні. Аміак, ацетон, бензол, метанол, пестициди, полоній, сірководень, синильна кислота, вуглекислий газ, формальдегід плюс добрива для гарного росту злоякісних пухлин: бензопірен і дібензопірен – ось далеко не повний список складових тютюнового диму.

2. Багаторазово знижуєте ризик розвитку раку легенів, хвороб серця і судин. Стан легенях курця з 25-річним стажем можна порівняти зі станом легких ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, і ще невідомо, на чию користь буде порівняння.

Цифри, якими невпинно закидають нас соціологи, психологи і медики, жахливі: близько шести мільйонів чоловік щорічно вмирають через споживання тютюну, в тому числі понад 600 тисяч пасивних курців; куріння стає причиною 90% смертей від раку легенів, 75% – від хронічного бронхіту і 25% – від ішемічної хвороби серця; кожні шість секунд на планеті вмирає один запеклий курець.

3. Зміцнюєте імунітет, знижуєте частоту захворювань на грип та інші простудні захворювання.

4. Позбавляєтеся від неприємного запаху з рота, від волосся, одягу. З 1960 року виробництво тютюнових виробів зросло в бідних країнах в три рази, тоді як у багатьох державах, навпаки, скоротилася вдвічі. В Америці та країнах Європи, якщо людина курить, вважається, що він з поганого району. Куріння на Заході давно вже не асоціюється з «красивим життям» і вийшло з моди.

5. У вас помітно пізніше утворюються зморшки на обличчі.

6. Значно зменшуєте шанс стати інвалідом і скоротити своє життя на 10-20 років.

7. І нарешті, зберігаєте гроші на інші витрати. Український курець, який викурює в день одну пачку, витрачає на сигарети близько 3000 грн на рік!

  
Back to top button