Здоров'я

7-9 років і 12-14 років – вік, коли у дітей псується зір

Короткозорість (міопія) - дефект зору
Короткозорість (міопія) – дефект зору
Короткозорість (міопія) – дефект зору, при якому зображення формується не на сітківці ока, а перед нею за збільшеного в довжину очного яблука.

До 3 діоптрій – слабка міопія, від 3,25 до 6 – середня, понад 6 діоптрій – висока. Висока міопія може досягати 15, 20, 30 діоптрій.

Якщо при народженні у дитини немає далекозорості в +3,5 – +4 одиниці, надалі у нього може розвинутися короткозорість.

У 3 рази більше короткозорих серед тих, хто пішов у перший клас у 6 років, ніж серед школярів , які пішли в перший клас в 7 років, так як циліарний м’яз, який забезпечує хороший зір, остаточно формується до 7-8 років.

7-9 років і 12-14 років – вік, коли у дітей найчастіше псується зір.

Іноді діти страждають помилкової короткозорістю – ослабленням циліарного м’яза.

Міопія найчастіше розвивається в роки навчання і пов’язана головним чином з тривалої зорової роботою на близькій відстані.

Провокатори короткозорості: спадкова слабкість сполучної тканини; недоношеність; часті застуди, пневмонії, алергія, які змінюють структуру склери.

80% короткозорих налічується серед хлопчиків 14-18 років в релігійних школах Ізраїлю, де багато часу приділяється читанню релігійних текстів.

6 діоптрій і вище – з такою короткозорістю звільняють від служби в армії в мирний час. При короткозорості більше 12,0 діоптрій – призовник не придатний до військової служби.

35-40 см від очей – на такій відстані треба тримати книгу при читанні. При такій відстані найменше деформується очне яблуко.

Методи лікування короткозорості – тренування акомодації спеціальним склом, магнітотерапія, лазерне лікування, пневмомасаж, фізіотерапія, електропунктура …

Back to top button