Здоров'яФізіологія

Кардіотренування позитивно впливають на функції мозку

Кардіотренування
Кардіотренування

Не секрет, що заняття спортом зміцнюють фізичне здоров’я. Нове дослідження показало: кардіотренування корисні ще й для мозку, повідомляє Science World Report . У дослідженні вчених з Університету Монреаля взяли участь дві групи здорових людей: 31 людина у віці від 18 до 30 років, і 54 людини у віці 55-75 років.

Всі учасники проходили фізичні і психологічні тести. Вчені виміряли максимальне споживання добровольцями кисню за 30 секунд під час розумової напруги. Також вони провели тест на ефект Струпа, що дозволяє оцінити когнітивні здібності учасників. Людям показували назви різних кольорів (наприклад, “червоний”, “жовтий” або “синій”). Кожне слово часто було надруковано кольором,який не збігався з назвою. Від учасників вимагалося виголосити саме колір слова, а не прочитати його.

Після цього добровольцям провели три МРТ-сканування. Одне вимірювало приплив крові до мозку, інше – активність мозку під час тесту на ефект Струпа, а третє – еластичність аорти. Аорта – найбільша кровоносна судина в тілі. Вона несе збагачену киснем кров від серця до решти органам.

Дослідження ще раз підтвердило, що з віком відбуваються зміни у функціях мозку і кардіораспіраторній системі. Крім того, вчені виявили сильний зв’язок між здоров’ям судин, мозку і кардіотренуваннями. Дослідники вважають: раз вийшло помітити дані ефекти навіть у здорових учасників, то в подальшому можна буде вивчати групи людей, які страждають від різних захворювань, наприклад, хвороб серця і судин.

Back to top button