Здоров'яХарчування

4 цікавих наукових факти про користь меду

Мед - Шкільне життяЗ настанням холодів вчені вирішили нагадати, якими корисними властивостями володіє мед.

Багато хто використовує мед в якості підсолоджувача замість цукру, навіть не підозрюючи, наскільки корисний цей продукт, пише Huffington Post .

ДОПОМАГАЄ ВІД КАШЛЮ

Під час дослідження, результати якого опубліковані в журналі Pediatrics & Adolescent Medicine, вчені провели експеримент з 100 застудженими дітьми. Третина маленьких пацієнтів перед сном отримала в якості лікування порцію гречаного меду, третина – сироп від кашлю, а третина – ніяких ліків взагалі. За словами батьків, діти, які отримали мед, краще спали і менше кашляли вночі. Вживання меду не виключає необхідності прийому лікарських препаратів, однак може прискорити одужання.

ЗАГОЮЄ РАНИ

Про ранозагоювальний ефект меду згадується ще в записах, датованих 2100-2000 роками до нашої ери. Сучасним медикам також відомі знезаражувальні і загоюювальні властивості меду. Його використовують для створення мазей і кремів, які допомагають швидше відновити шкірні покриви після опіків, вилікувати виразки.

ПОЗБАВЛЯЄ ВІД ЛУПИ

Згідно дослідженню, опублікованому в European Journal of Medical Research, вчені добилися хороших результатів у лікуванні лупи. Вони розбавляли мед теплою водою і споліскували волосся пацієнтів протягом декількох тижнів. Багатьом таке лікування допомогло – зменшився свербіж, кількість лупи і почервоніння.

ЗАРЯДЖАЄ ЕНЕРГІЄЮ

Мед можна назвати джерелом «правильних» цукрів і вуглеводів. Ви отримаєте заряд енергії, а калорії навряд чи осядуть на вашій талії (якщо, звичайно, не їсти мед кілограмами). Вчені рекомендують з’їдати ложку меду перед тренуванням в тренажерному залі.

Незважаючи на всі корисні властивості меду, його не можна вживати людям, що страждають від алергії на продукти бджільництва.

Шкільне життя