Методика викладання математикиУсі уроки з математикиФайли

Національно-патріотичне виховання на уроках математики в 6-му класі

Автор: Гордієць Тамара Степанівна

Навчальний заклад: Жмеринська ЗОШ I-III ступенів №3

Методичні рекомендації з організації патріотичного виховання учнів 6-го класу  на уроках математики

 На уроках математики національно-патріотичне виховання відбувається опосередковано, через умову математичної задачі  відповідно до вікових особливостей учнів.
У 6 класі  вчителю математики слід створювати умови для ідентифікації учня як жителя міста чи села, виховувати любов до рідного дому, школи, вулиці, своєї країни, її природи, рідної мови, побуту, традицій. Для того, щоб збільшити потенціал патріотичного виховання предмета математики, необхідно частіше включати в зміст уроку задачі, що викликають почуття гордості за рідну країну і стосуються державності, столиці, прапора тощо.

Формуванню патріотизму в учнів, зокрема гордості за успіхи держави, сприяють задачі, що містять історичні чи статистичні відомості (загальнодержавні чи регіональні). Цікавими для учнів є задачі, що містять історичні дані регіону, популяризують українську історію, боротьбу українського народу за незалежність, мову та культуру. Коли вміння розв’язувати задачу сплітається з історією, задача стає більш значимою і може стати дійсно цікавою кожному учню.

Потрібно звертати увагу учнів на прізвища українських математиків, на їх внесок у розвиток математики. Знайомство зі знаменитими земляками виховує гордість за свою Батьківщину, рідний край.

У 6 класі  доцільно надавати пріоритет вихованню в учнів любові до України,  її природи,  рідного дому, школи, рідної мови, шляхом складання самими учнями (або за допомогою вчителя) і розв’язування задач, в яких мова йде про їх рідний край. Це задачі, що містять історичні дані, відомості про тваринний та рослинний світ регіону, в якому проживають школярі.

Саме для того, щоб збільшити потенціал патріотичного виховання предмета математики і створена ця підбірка задач. Покликана вона виховувати почуття гордості, що ми – українці. У ній враховано особливості середнього шкільного віку і завдання побудовані так, щоб зацікавити ними учнів. Використаний матеріал про рідне місто, що дає додатковий стимул дітям.

Завантажити: Національно-патріотичне виховання на уроках математики в 6-му класі + Сертифікат

Back to top button