Головне

30 нових фактів про Єлизавету ІІ

30 нових фактів про Єлизавету ІІ
30 нових фактів про Єлизавету ІІ
Вона була третьою в черзі на престол, доки внаслідок серії неочікуваних подій не стала королевою у віці 25 років. Після її коронації у лютому 1952, королівський спосіб життя зачарував людей в усьому світі.

1. Прийоми
В середньому за рік королева приймає понад 50 тисяч людей на банкетах, обідах, вечерях, прийомах і вечірках у Букінгемському палаці. Вона також приймає більше 8 тисяч людей щороку на урочистостях у палаці Холіруд.

2. Різдвяні пудинги
Королева роздала близько 90 тисяч різдвяних пудингів співробітникам, продовжуючи традицію королів Георга V і Георга VI. Різдвяний пудинг – це традиційний англійський пудинг, щільний фруктовий пиріг, який поливається бренді, підпалюється і подається на Різдво.

3. Кореспонденція
Королева відповіла на майже три з половиною мільйони листів. Крім того, за 60 років королева і Герцог Единбурзький надіслали близько 45 тисяч різдвяних листівок.

4. Час правління
Королева займає друге місце за часом перебування на престолі за всю історію Британської монархії. Лише п’ятеро інших королів і королев правили у Великій Британії більше 50-ти років: Вікторія (63 роки), Георг ІІІ (59 років), Генрих ІІІ (56 років), Едвард ІІІ (50 років) і Джеймс VI Шотландський (Джеймс І Англійський) (58 років).

5. Монархи
Королева є 40-м англійським монархом, відколи Вільям Завойовник отримав корону Англії у 1066. З цих сорока було лише шість королев.

6. Королева і прем’єр-міністри
За час свого правління Єлизавета Друга регулярно давала аудієнції 12-ьом прем’єр-міністрам. Ними були: Вінстон Черчилль, Сер Ентоні Іден, Гарольд Макміллан, Сер Алек Дуглас-Хьюм, Гарольд Вілсон, Едвард Хіт, Джеймс Каллаган, Маргарет Тетчер, Джон Мейджор, Тоні Блер, Гордон Браун і чинний прем’єр-міністр Девід Кемерон.

7. Королева і Папи Римські
Єлизавета ІІ приймала візити двох Пап Римських до Великої Британії. Візит Папи Івана Павла ІІ у 1982 році став першим візитом понтифіка до Великої Британії за більш ніж 450 років. Папа Бенедикт XVI відвідав Велику Британію у 2010.

8. Телеграми
Королева надіслала більше 175 тисяч телеграм довгожителям у Великій Британії і країнах Співдружності. Вона також надіслала близько 540 тисяч телеграм парам у Великій Британії і країнах Співдружності, які святкували діамантове весілля (60 років).

9. Подорожі
За 60 років королева здійснила 261 офіційний закордонний візит, в тому числі 96 державних візитів до 116 різних країн. Королева відвідувала різні країни – починаючи від крихітних Кокосових островів, що належать Австралії, з населенням 596 чоловік, до Китайської Народної Республіки, з населенням 1,347 мільярда.

10. Ірландія
Королева здійснила історичний візит до Ірландської Республіки у травні 2011. Це був перший візит британського монарха у незалежну Ірландію. Останній візит здійснив Король Георг V у 1911 році.

11. Прем’єр-міністри
В роки правління королеви народились лише два прем’єр-міністри. Першим був Тоні Блер, який народився за місяць до коронації, а другим – Девід Кемерон.

12. Вистави “Королівського вар’єте”
Королева відвідала 35 вистав “Королівського вар’єте”. “Королівське вар’єте” – це дійство, яке щороку відбувається у різних театрах Великої Британії, і усі зібрані кошти від якого йдуть на благочинність.

13. Кораблі
За час свого правління Королева спустила на воду 21 корабель. Перший корабель HMS Vanguard вона спустила на воду у 1944 році, ще будучи принцесою Єлизаветою. У статусі королеви першим вона спустила на воду HMS Yacht Britannia, який пройшов більше мільйона миль на Королівській службі.

14. Лондонська резиденція
Букінгемський Палац, офіційна Лондонська резиденція Королеви, має 775 кімнат. Палац має 108 метрів у довжину (фасадна частина), 120 метрів у глибину (враховуючи внутрішнє подвір’я) і 24 метри у висоту. Загальна площа Палацу, від фундаменту до даху, становить більше 77 тисяч квадратних метрів.

15. Трансляції різдвяних привітань
За час правління королеви відбулось 59 трансляцій її різдвяних привітань жителям Британії і країн Співдружності – кожного року, окрім 1969. У 2002 відбулась трансляція 50-го різдвяного привітання королеви, а у 2004 було вперше зроблено окрему трансляцію для британських збройних сил.

16. Королева в інтернеті
Королева відкрила офіційний вебсайт Британської Монархії у 1997 році. У 2007 році було відкрито офіційний канал Британської монархії в YouTube, після чого було створено аккаунт @britishmonarchy у Twitter (2009), Flickr (2010) і сторінка у соціальній мережі Facebook (2010).

17. Футбол
Першим футбольним матчем, який відвідала королева, був фінал Кубку Англії у 1953 році. Вона є патроном Футбольної Асоціації Англії – керівного органу англійського футболу, а також відповідних футбольних асоціацій королівської армії, королівських повітряних сил і королівського флоту.

18. Фінанси

Існує чотири джерела фінансування королеви і осіб, що обслуговують інтереси голови держави. До них належать: цивільний лист – частина бюджету, що покриває витрати, пов’язані з виконанням королевою офіційних обов’язків голови держави і голови Співдружності; цільова субсидія на утримання королівських палаців; цільова субсидія на поїздки королеви у державних справах; а також “особистий гаманець” – гроші, призначені для особистих витрат королеви.

19. Керування автомобілем
Королева навчилась керувати автомобілем у квітні 1945 і отримала посвідчення другого молодшого офіцера на ім’я Єлизавети Олександри Мері Віндзор у Навчальному транспортному центрі Кемберлі. Вона стала першою жінкою в історії королівської сім’ї, яка проходила дійсну військову службу у збройних силах. Вона була почесним командувачем багатьох полків у Великій Британії і країнах Співдружності.

20. День народження
Королева святкує День народження двічі на рік: справжній день народження 21 квітня, а “офіційний день народження” – у червні. Справжній день народження королева святкує приватно. У офіційного дня народження немає фіксованої дати: він святкується у першу, другу чи третю неділю червня, за рішенням уряду.

21. Собаки
За роки правління у королеви було більше 30 собак породи коргі – першу, на прізвисько Сьюзан, їй подарували на 18-ліття. Королева також вивела нову породу собак, відому як “доргі”, в результаті схрещення однієї з її коргі з таксою.

22. Весілля
Королева і Герцог Единбурзький одружені 64 роки. Вони відсвяткували діамантове весілля 20 листопада 2007 року

23. Обручка
Обручка королеви була зроблена з самородку уельського золота, видобутого у шахті Клогау Сент-Девід поблизу Долгеллау. Весільний торт королеви був виготовлений компанією McVitie and Price Ltd з використанням інгредієнтів, подарованних Австралійською організацією дівчат-скаутів.

24. Королівські дозволи на поставки
Королівські дозволи на поставки видаються приватним особам чи компаніям, які регулярно поставляють товари чи послуги – протягом не менше ніж п’яти років поспіль – королеві, герцогу Единбурзькому чи принцу Уельському. Такий дозвіл надає компаніям право додавати до своєї назви “Постачальник ЇЇ Високості”, а також використовувати зображення королівського герба на своїй продукції. На разі близько 800 компаній володіють 1100 королівськими дозволами на поставку.

25. Коні
У стайнях Її Високості щороку тренують близько 25-ти коней, які за останні 50 років неодноразово ставали переможцями багатьох забігів. Кінні перегони є дуже популярним видом спорту серед членів королівської родини. Королівські жокеї носять пурпурову форму з золотим оздобленням, червоними рукавами і чорні оксамитові шапочки із золотою бахромою.

26. Благодійність

На разі королева є патроном більш ніж 600 благодійних організацій. Вона почала опікуватися більш ніж 400-ми з цих організацій ще з 1952 року.

27. Діамантовий ювілей
За роки правління королеви лише три голови держави у всьому світі святкували свої Діамантові ювілеї. Діамантовий ювілей у 2006 році відсвяткував король Таїланду Пхуміпон Адульядет, у 1955 – колишній султан Джохора (нині частина Малайзії), і у 1986 – японський імператор Хірохіто. Єдиним британським монархом, який відзначив свій діамантовий ювілей, була королева Вікторія (1897).

28. Палац
Букінгемський палац є одночасно і офіційною резиденцією, і домом для королеви. На сьогодні більше 800 людей працюють в Букінгемському палаці. Вони займаються різноманітними справами: домашнім господарством, садівництвом, приготуванням їжі, листуванням. Є серед них і представники більш незвичних професій – наприклад, чистильник камінних решіток, годинникар і відповідальний за підняття прапору.

29. Звання і нагороди

З 1952 року Королева присвоїла понад 404 500 звань і нагород. У Великій Британії люди нагороджуються за особисті заслуги, службу або звитягу. Однією з найвищих нагород є посвячення у лицарі.

30. Портрети
За час свого правління королева позувала для 129 портретів. Її Величність позувала для голографічного портрету у 2003 році, а для першого портрету в своєму житті вона позувала у віці семи років, коли була принцесою. Деякі з цих портретів можна побачити на спеціальній виставці у Національній портретній галереї в Лондоні.

Джерела: Офіційний веб-сайт британської монаршої родини і веб-сайт Діамантового ювілею королеви (факти достовірні на 1 січня 2012 року).

Back to top button