ФайлиШкільному психологу

Програма «Профілактика негативних явищ у підлітків старшого шкільного віку»

Автор: Гончарова Дар’я Вікторівна

Навчальний заклад: Новоолександрівський навчально-виховний комплекс «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів-дитячий садок» Олександрівської селищної ради

Програма «Профілактика негативних явищ у підлітків старшого шкільного віку»

Анотація програми

Підлітковий вік — важкий період психологічного дорослішання. Саме тоді в самосвідомості молодої людини відбуваються значні зміни: з’являється відчуття дорослості, виникає палке бажання якщо не бути, так хоча б здаватися дорослою. У зв’язку з цим з’являються  нові проблеми у спілкуванні зі старшим поколінням. Крім прагнення до емансипації підлітку властива сильна потреба у спілкуванні з однолітками. Провідною діяльністю у період стає інтимно-особистісне спілкування. У цьому віці діти переживають цілу бурю почуттів та емоцій. Через психологічну вразливість та бажання виступити проти всього світу, а особливо дорослих, можуть легко потрапити до складних та ризикованих  життєвих ситуацій.  А тому особливо потребують допомоги та психологічної підтримки. Саме з цією метою і була створена програма «Профілактика негативних явищ у підлітків старшого шкільного віку».

Програма «Профілактика негативних явищ у підлітків старшого шкільного віку» спрямована на обговорення ризиків, що оточують підлітка, формування уміння критично мислити та виходити із ризикованих ситуацій, формування у дітей розуміння важливості здоров’я у їхньому житті, обговорення способів підтримки та зміцнення здоров’я, пропагування здорового способу життя,розвиток уміння застосовувати ненасильницькі способи вирішення конфліктів, вміння  визначення способів реагування учасників в конфліктах, формування толерантного відношення до чужої думки, розвиток уміння називати та розуміти почуття та емоції, формування навичоксаморегуляції, обговорення ефективних способів подолання гніву та агресії, формування уявлення у дітей підліткового віку про поняття «стрес», його види, способи його подолання, формування навичок адекватних взаємовідносин з оточуючими, розвиток вміння казати «ні» у ризикованих ситуаціях, формування навички спільної роботи у команді, розвиток довіри до інших людей.

У програмі піднімаються теми ризикованих ситуацій у житті підлітка, здорового способу життя, міжособистісних конфліктів, гніву та агресії, стресу, міжособистісних відносин.

Завантажити: Програма «Профілактика негативних явищ у підлітків старшого шкільного віку» + Сертифікат (Розмір: 699.7 KB, Завантажень: 102)
Back to top button