Анонс

24 травня у столиці пройде Мегамарш у вишиванках

Традиційний Мегамарш у вишиванках відбудеться у Києві 24 травня. Це вже 15-й похід у національних сорочках, який проводить молодь столиці, що давно переріс у міжнародні масштаби.

Збиратимуться кияни біля «Золотих Воріт» (вул. Володимирська, 40А) на 13:00. Відразу після короткого відкриття колона учасників у національних сорочках вирушить маршем центральними вулицями столиці по маршруту: Золоті Ворота – Софіївська площа – Михайлівська площа – Європейська площа – арка «Дружба народів».
Мегамарш у вишиванках - Шкільне життя
По завершенню заходу відбудеться благодійний захід «Небо одне на всіх» з рок-концертом за участю гуртів Колір Ночі, Мрія Життя, Грані, Інше Небо, Hello future. Всі учасники події зможуть взяти участь у майстер-класах з африканських барабанів, візажу, розпису по тканині, бойовому гопаку та акторської майстерності і не тільки. Найяскравішим моментом заходу, за словами організаторів, має стати одночасний запуск тисячі жовто-блакитних повітряних кульок із побажаннями бійцям із зони АТО.
Кошти зібрані з продажу кульок, організатори планують витратити на забезпечення необхідними речами та медикаментами Київського опікового центру, у якому перебувають постраждалі із зоні бойових дій.

Цьогоріч до Мегамаршу приєдналися українські міста: Одеса, Черкаси, Вінниця, Дніпропетровськ, Миколаїв, Івано-Франківськ, Ужгород, Броди, Черняхів та інші. За кордоном уже виявили бажання проводити Мегамарш у Лондоні, Стамбулі, Токіо, Кишиневі та інших міста світу.

Нагадаємо, що ідея проведення Мегамаршу у вишиванках виникла у студента київського університету Андрія Бабінського ще у 2008 році, коли ще національні сорочки були далеко не такими модними, а гасло «Слава Україні!» взагалі мало ким сприймалося. Тож на перший похід прийшло чотири людини. Сьогодні – Мегамарш масштабне дійство, яке щороку об’єднує все більше громадських активістів та мешканців як великих так і зовсім маленьких міст України та світу.

Мегамарш є позаполітичним, тому наявність символіки політичних партій забороняється.

Творимо українську культуру разом!

Back to top button