Виховні години 5-11 класКласному керівникуФайлиШкільному психологу

Корекційна програма з подолання негативного впливу Інтернету на психіку та здоров’я дитини. Попередження кібербулінгу

АвторЛаврович Марія Михайлівна

Навчальний заклад: Церківнянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Корекційна програма з подолання негативного впливу Інтернету на психіку та здоров’я дитини. Попередження кібербулінгу

 Пояснювальна записка

В сучасному світі комп’ютер з Інтернетом став для дітей не лише інструментом для навчання та розваг, а й небезпекою. І все частіше батьки та педагоги стали помічати негативний вплив Інтернету на психологічне, емоційне і фізичне здоров’я дитини.

На жаль на сьогоднішній день немає комп’ютерних програм, здатних повністю захистити дитину від доступу до небажаної чи небезпечної інформації.

Єдиним способом, що залишається навчити дітей безпечно користуватися Інтернетом та попередити його негативний вплив, навчити їх робити усвідомлений та грамотний вибір стосовно інформації, яку вони зустрічають в Інтернет просторі.

Отже метою даної програми є зменшити рівень негативного впливу Інтернету на психологічне, емоційне і фізичне здоров’я дитини, розширити та поглибити знання про безпечний Інтернет, навчити аналізувати інформацію з Інтернет простору, ознайомити з небезпечними кібертехнологіями, з якими можуть зустрітися діти, працюючи в Інтернеті, розвивати вміння спілкуватися в соціальних мережах та чатах, забезпечити достатнє інформування дітей стосовно проблеми кібербулінгу.

Завдання програми:

  • Навчити дітей обережно користуватися Інтернетом;
  • Розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет, розвивати уважність, спостережливість;
  • Привернення уваги користувачів Інтернету до проблеми Інтернет – безпеки;
  • Формування у дітей критичного ставлення до ресурсів мережі;
  • Стимулювання використання дітьми і підлітками позитивного Інтернет – контенту, який би сприяв їхньому розвитку і навчанню;
  • Дослідити позитивні і негативні наслідки користування Інтернетом;
  • Сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання, мотивувати їх не поширювати цю інформацію в своєму середовищі;
  • Навчити дітей, як вони повинні діяти в певних ситуаціях, з якими вони можуть стикнутися в Інтернеті, щоб не стати жертвою кібербулінгу.
Завантажити: Корекційна програма з подолання негативного впливу Інтернету на психіку та здоров’я дитини. Попередження кібербулінгу + Сертифікат (Розмір: 346.4 KB, Завантажень: 1373)
Back to top button