Перерва

22 листопада – День подяки

22 листопада -  День подяки
22 листопада – День подяки
Сьогодні, 22 листопада, у Сполучених Штатах відзначають національне свято – День подяки. Це вихідний день. Урядові офіси зачинено. Фондова біржа не працює, паркування автівок на вулицях безкоштовне. На святковий обід подають смаженого індика.

Американці у День подяки дякують, насамперед, Богові, точнісінько так, як дякували перші пілігрими, що прибули з Англії на вітрильнику «Мейфлауер» пізньої осені 1620 року.

Вони святкували свій порятунок на новій землі, де індіанці пригощали їх смаженим індиком. Відтоді й існує традиція щороку наприкінці листопада відзначати День подяки.

За статистикою Асоціації виробників індичини (є й така асоціація в Америці), у День подяки цього року до святкового столу потрапило 49 мільйонів індиків, тобто приблизно кожен шостий американець куштував цього дня індичину. Велика річ – традиція, враховуючи, що індичину в Америці не вважають надто смачною їжею.

Щороку Білий дім публікує прокламацію з нагоди національного свята. Цього року Барак Обама у радіозверненні до народу країни сказав, зокрема, подякував виборцям, які вдруге довірили йому бути Президентом США

Президент Обама також окремо подякував американцям, які щедро допомагають нужденним, надаючи святкові обіди людям з малими статками. А самому президентові вдячні два індики, що їх, за традицією Дня подяки, Обама помилував, урятувавши таким чином від святкового столу.

День після Дня подяки називають чомусь «чорною п’ятницею», хоча вірніше було б назвати її «зеленою» – колір долара. Ціни зрізають на 50-60 відсотків.

Крамниці відчиняють о 6-й ранку, а подекуди навіть опівночі у ніч з четверга на п’ятницю, тож у гонитві за рідкісними, раз на рік, знижками дехто ночує у наметах під дверима крамниць.

Отож, попри фінансову кризу і високий рівень безробіття, покупці штурмують прилавки. А крамниці не це й розраховують: велика знижка працює наживкою на гачок. Головне – щоб людина зайшла всередину. Виходить так, що для торгівлі «чорна п’ятниця» стає справжнім Днем подяки.

Джерело:ukrslovo.net

Back to top button