ФайлиШкільному психологу

Програма «Моє професійне майбутнє» для учнів 9- 11 класів

Автор: Горбач Яна Володимирівна

Навчальний заклад: КЗ “Яблунівська спеціалізована школа – інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів”

Програма «Моє професійне майбутнє» для учнів 9- 11 класів

ВСТУП

Вибір професії для кожної молодої людини – це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці. Без перебільшення можна сказати, що для випускників шкіл – це завжди проблема номер один.

Профільне навчання дає можливість учню познайомитись зі своєю майбутньою професією за рахунок предметів до яких в них є здібності та які їм подобаються.

Вибір професії – одне з найбільш відповідальних рішень, які приймає дитина у житті. Вибір професії, як і будь – який вибір – це прийняття рішення при великій кількості альтернативних варіантів та необхідність враховувати різноманітні фактори.

Кожна людина хоча б раз в житті обирала собі професію. Для прийняття правильного рішення при виборі професій тобі необхідно враховувати ряд факторів – власні побажання, психологічні особливості та можливості, не слід забувати й про потреби ринку праці.

Профорієнтаційна робота повинна служити одній меті – активізувати учня, сформувати у нього прагнення до самостійного вибору професії з урахуванням отриманих знань про себе, свої здібності і перспективи їх розвитку. В цьому йому повинні допомогти батьки, вчителя та шкільний психолог.

Професія – це лише засіб самореалізації, задоволення своїх матеріальних, духовних потреб. Хтось із знаменитостей сказав: «Оберіть професію, якою вам подобається займатися. А потім знайдіть людину, яка  вам буде за це платити».

Мета:

  • ознайомити учнів з значення правильного вибору професій для особистості;
  • розкрити проблему професійного самовизначення;
  • визначити типові помилки при виборі професії та їхні наслідки;
  • розвивати здатність до самоаналізу і рефлексії;
  • виховувати відповідальне ставлення до вибору майбутньої професії;

Завдання:

  • сприяти усвідомленню учнями важливості вибору майбутньої професії як одного з ключових моментів успішності людини в соціумі;
  • навчити учнів краще пізнати себе, свої цінності, інтереси;
  • допомогти виявити в учнів здібності до певного виду діяльності.

Кількість учасників: 24 учня.

Аудиторія: 9 – 11 класи.

Запроваджують програму: практичні психологи, соціальні педагоги.

Строки реалізації програми: Вересень – Грудень

Вибір професії – це процес, що складається з низки етапі, тривалість яких залежить від зовнішніх умов і індивідуальних особливостей.

Завантажити: Програма «Моє професійне майбутнє» для учнів 9- 11 класів + Сертифікат (Розмір: 1.5 MB, Завантажень: 148)
Back to top button