Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

15-17% випускників не подолали поріг проходження ЗНО з англійської, математики і фізики

Цього року 255 учнів отримали максимальні 200 балів з якогось предмету. І лише семеро отримали 200 з двох предметів.

Про це “Громадському Радіо” розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.За його словами, таку високу оцінку по результатам ЗНО отримало менше випускників, ніж раніше. Але це пов’язано зі зміною особливостей оцінювання.

“У попередні роки 200 балів давали тим, хто набирав максимальну кількість балів, то цього року це тільки ті, хто зробив правильно усі завдання”, – сказав Карандій.Наразі проведено 12 тестів з 12 предметів, триває додаткова сесія.

Водночас, за результатами основної сесії – 8% випускників не змогли отримати пороговий бал ЗНО з української мови та географії, 15-17% не змогли цього зробити з таких предметів як англійська, математика, фізика.

Вадим Карандій зауважив, що як правило, 20-40% випускників загальноосвітніх навчальних закладів Європи з першого разу не складають іспит на здобуття відповідного документу про базову середню освіту.Відтак вони спробують свої можливості ще раз.Директор УЦОЯО також зауважив, що апробація аудіювання з англійської мови виявилась вдалою.

“Але в силу різних причин нам потрібно ще один рік, щоб доопрацювати цей тест. Питання того, чи буде воно запроваджене у наступному році, є відкритим. Точне рішення має прийняти міністерство освіти”, – додав він.

Кількість апеляцій на результати ЗНО цього року теж є “абсолютно прийнятною”. За словами Карандія – в межах 1%.

Back to top button