АнонсГоловне

140-річчя НТШ у Львові відзначать урочистою академією

14 жовтня о 16.00 в приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької відбудеться Урочиста академія з нагоди 140-річчя від часу заснування Наукового товариства ім. Шевченка.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

В урочистій академії візьме участь президент Світової ради НТШ Леонід Рудницький та дійсні члени товариства з-за кордону, зокрема, із США, Канади, Франції, Польщі, Словаччини та усіх обласних центрів України.

У рамках академії відбудеться святковий концерт, де звучатимуть твори Т. Шевченка та І. Франка, чиї слова, дух та ідея уже декілька століть об’єднують нашу націю, є визначальною рисою у самоідентифікації українців.

Зокрема, «Холодний яр» продекламує О. Люта – актриса Львівського національного академічного драматичного театру ім.М.Заньковецької, «Чернця» прочитає Б. Козак – лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка, народний артист України, «Великі роковини» – народний артист України С.Максимчука

Думу-кантату «Чигрине, Чигрине» для кобзаря з камерним оркестром виконає оркестр «Академія» Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, «Лічу в неволі дні і ночі» на музику Д. Січинського – Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», «Нащо мені чорні брови» на музику Д. Бонковського виконає Л. Качала – заслужена артистка України. Фрагмент фіналу кантати «Кавказ» прозвучить у виконанні Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», заслуженої академічної капели України «Трембіта», академічного симфонічного оркестру Львівської обласної філармонії.

Твори за І. Франком також виконають: заслужена академічна капела України «Трембіта» («Не пора» на музику Д. Січинського, «Червона калино» на музику Б. Янівського в обробці М. Кулика), Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» та симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії («Безмежнеє поле» на музику М. Лисенка). «Ой ти дівчино з горіха зерня» на музику А. Кос-Анатольського почуємо в інтерпретації Р. Трохимука.

Програма концерту включатиме також і виконання інших композицій українських суспільних діячів та митців: Д. Павличка, М. Лисенка, С. Людкевича.