день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Матеріали, присвячені Міжнародному Дню рідної мови

Автор: Дем’янчук Олеся Віталіївна

Навчальний заклад: Надвірнянський коледж НТУ

Матеріали, присвячені Міжнародному Дню рідної мови

Мабуть,  важко було б підшукати більш  промовисті слова, ніжніші, дорожчі й болючіші вислови сентиментів про нашу мову, майстерно сплетених з “любистку”…”євшан-зілля”…”дніпровської води…”під сяйвом золотисто-небесним та колючою терниною “зловісного валуєвського терновища”, де “чортополох звиродніння й “будяки бездуховності”, “осот безпам’ятства”, “блекота запроданства”, де мова “… за гак на ребро повішена дітьми-покруччями” на “хресті мук розіп’ята”, “де диявол справив моторошне весілля…”, що їх Катерина Мотрич   своєю щирою українською душею сплела у тернистий вінок історичної реальності нашої рідної мови. Вона дарує його сумлінню своїх земляків у сучасній Україні та всім українцям за кордоном. І то конче – для «спасіння» нашого українства.

“Стаю перед Тобою на коліна і за всіх благаю: прости нас, грішних… повернися до нашої хати… Воскресни! Повернися, возродися… возвелич, порятуй народ її на віки!”,- закінчує вона свою палко-сердечну молитву до Богородиці й до нас!

Здається, що немає у всьому світі такої зворушливої молитви до того, що об’єднує усіх. І це не диво, бо жодна мова не зазнала такого жорстокого переслідування й терору, як наша впродовж довгих століть. І то від кожного окупанта і всякими способами, включно до актів офіційної заборони державою і … “християнською” церквою. Тому ж, кожен українець-патріот повинен обов’язково їх знати й ознайомлювати всіх, а головне молодь, з тернистим шляхом нашої солов’їної української мови. Із шляхом, що зготовили були народові наші “добрі старші слов’янські брати”, що розпочався вже невдовзі після лихоносної Переяславської Угоди /1654/ та далеко ще до трагічного бою під Полтавою /1709/, за царя Петра І, який “відкрив Росії вікно культури в Європу”!

Мабуть, всі погодяться з висловлюванням, що найбільше й найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, у яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, і пам’ять, і  досвід, почування, мрії.

Українська мова належить до високорозвинених мов світу. Багато зробили для її вдосконалення визначні представники народу – письменники, вчені, видавці книг, газет і журналів, освічені люди різних часів. Особливо почесне місце належить Тарасові Григоровичу Шевченку, який обробив, відшліфував і показав світові дорогоцінне каміння — мову простого, пригнобленого тоді народу України. Доклали своїх рук і свого розуму пізніші покоління українських письменників, учених, журналістів.

Вашій увазі пропонуються документи, які у хронологічній послідовності засвідчують нищення української мови.

Тернистий шлях української мови

Перші бібліотеки з’явились на Русі в XI столітті. Були це збірки грецьких рукописів, а також слов’янські переклади богословської літератури та богослужебних книг. Найбільші книгозбірні мали Києво-Печерський монастир та Софіївський собор, при якому за часів Ярослава Мудрого працювало немало переписувачів. Мали свої бібліотеки й освічені бояри та удільні князі. Все це багатство було знищене.

Завантажити: Матеріали, присвячені міжнародному Дню рідної мови + Сертифікат (Розмір: 1.6 MB, Завантажень: 327)