Здоров'яФізіологія

12 порад, чого потрібно уникати і що робити, щоб зберегти здоров’я зубів

Лікарі довели, що пірсинг у роті негативно впливає на зуби. Ось 12 порад, чого ще потрібно уникати і як зберегти зуби здоровими.

1 Регулярно відвідувати зубного лікаря. Раз на рік потрібно проходити обстеження у стоматолога. Лікар вчасно виявить захворювання і почне з ним боротися.

2 Щодня правильно чистити зуби. Двічі на день – вранці після сніданку і ввечері перед сном – треба чистити зуби приблизно 2-3 хвилини. Щетину краще вибирати середньої жорсткості. Кожні 2 місяці потрібно міняти щітку.

3 Купити зубну нитку і йоржики. Ці начебто зайві пристосування просто необхідні зубам! Вони добре очищають проміжки між зубами, запобігаючи карієсу.

4 Користуватися фторвмісними зубними пастами. Фтор підвищує стійкість зубної емалі і перешкоджає розмноженню бактерій на поверхні зуба.

5 Харчуватися збалансовано. Натуральні нерафіновані продукти, цільнозерновий хліб, свіжі фрукти і овочі (5 порцій на день) – важливі поживні речовини та мікроелементи для зубів.

6 Дотримуватися питного режиму. Достатня кількість води збільшує виробництво слини, яка добре діє на емаль.

7. Не їсти солодку випічку / кондитерські вироби, уникати солодощів і хліба з білої муки. Вони підвищують вміст кислоти в роті, сприяючи розмноженню бактерій.

8. Не пити “цукрові” напої (колу, лимонад, алкоголь). Вони мають шкідливий вплив на зубну емаль.

9. Не чистити зуби відразу після того, як з’їли цитрусові або випили кислий сік. Перед цим треба сполоснути рот і трохи почекати.

10. Не захоплюватися фастфудом і м’якою їжею. Продукти з білого борошна роблять щелепи ледачими.

11. Не курити. Продукти куріння потрапляють в кровоносні судини ясна і – через легені – в кров. Компоненти тютюнового диму порушують кровообіг в яснах, викликають атрофію слизової оболонки ясен. Прискорюється утворення зубного каменю, розвиваються хронічний гінгівіт і пародонтит. Крім того, смоли і нікотин роблять зуби жовтими.

12. Не нервувати. Стрес зменшує стійкість імунної системи і підвищує небезпеку розвитку пародонтиту і карієсу. А народжений стресом бруксизм (скрегіт зубами) призводить до рухливості зуба і його випадання.

Back to top button