ГоловнеЗдоров'я

11 продуктів харчування, які шкодять вашому мозку

11 продуктів харчування, які шкодять вашому мозку11 продуктів харчування, які шкодять вашому мозку
11 продуктів харчування, які шкодять вашому мозку
Коли мова заходить про продукти харчування, то тут слід пам’ятати дві речі: деякі продукти дуже корисні для вашого організму, а інші, навпаки, йому тільки шкодять. Одні продукти можуть стати вашими кращими союзниками в боротьбі із зайвими кілограмами, стимулюють ваші когнітивні функції і покращують вашу пам’ять. Інші навпаки, можуть мати руйнівний вплив на функціонування вашого мозку . Багато провідних дієтологи радять або повністю відмовитися від таких продуктів, або істотно скоротити їх прийом. Пропонуємо ознайомитися з добіркою з 11 продуктів харчування, які повільно, але вірно руйнують ваш мозок.

1. Продукти з вмістом цукру

Сам цукор і його продукти містять шкідливі речовини не тільки для вашої фігури, але також і для правильного функціонування вашого мозку. Довге, щоденне вживання цього продукту може викликати у вас неврологічні проблеми, негативно вплинути на роботу пам’яті і знизити ваші здібності до навчання. Лікарі нерідко рекомендують або відмовитися, або істотно знизити прийом цукровмісних продуктів, на зразок сиропів, а також продуктів, що містять велику кількість фруктози.

2. Алкоголь

Всім відомо, що алкоголь негативно впливає на здоров’я вашої печінки і викликає так звану кашу в мізках. Він не дозволяє вашому мозку працювати, думати і приймати рішення правильно, а також впливає на вашу пам’ять. Деяким напевно знайома ситуація, коли після чергової п’яної вечірки на ранок вони не могли пригадати деякі речі, які з ними відбувалися днем раніше. Трапляється це тому, що алкоголь блокує нервові сигнали, які створюють спогади, і ваш мозок після цього просто відмовляється запам’ятовувати деякі події. Ранні дослідження на цю тему говорили про те, що алкоголь руйнує клітини мозку. Це дійсно так, але залежить це від кількох факторів: частоти вживання алкоголю, віку людини, загального стану здоров’я і так далі. Але що точно відомо – у 80 відсотків вживають міцні напої спостерігається нестача вітаміну B1 (тіаміну). Серйозна нестача цього вітаміну може призвести до сумних наслідків і стати причиною різних психічних відхилень.

3. Фастфуд

Нещодавно проведені Університетом Монреаля дослідження показали, що фастфуд може впливати на зміну хімічного складу вашого мозку. Результатом цього може стати зміна вашого настрою. Фастфуд може викликати у вас депресію або дратівливість. Крім цього часте його вживання з високим вмістом жирів, а потім різка перерва в його прийомі може викликати у вас справжнісіньку «ломку». Відбувається це внаслідок того, що фастфуд стимулює вироблення дофаміну, або як його ще називають – гормону задоволення. Крім іншого, дофамін підтримує роботу когнітивних функцій вашого організму, вашу здатність до навчання, вашу активність, мотивацію, а також роботу пам’яті. Ось чому важливо уникати їжі з надвисоким вмістом жирів.

4. Смажена їжа

Практично всі продукти, що пройшли обробку, містять різні хімікати, харчові добавки, штучні підсилювачі смаку, ароматизатори, консерванти і так далі, тобто всі ті речі, які можуть вплинути на поведінку і правильну роботу когнітивних функцій. Відбувається це через те, що містяться в них хімічні речовини можуть викликати гіперактивність. І викликати її не тільки у дітей, але і у дорослих. Смажена або їжа, яка пройшла спеціальну обробку повільно, але вірно руйнує нервові клітини мозку. При цьому застосовуються для готування таких продуктів масла – одне шкідливіше іншого. Наприклад, на даний момент одним з найбільш токсичних вважається соняшникова олія.

5. Напівфабрикати

Як і смажена їжа, що пройшли попередню обробку продукти або напівфабрикати теж впливають на центральну нервову систему. При їх частому вживанні у людини підвищується ризик розвитку дегенеративного розладу мозку, яке може призвести до куди більш серйозних наслідків, наприклад хвороби Альцгеймера.

6. Дуже солона їжа

Багатьом напевно відомо, що солоні продукти впливають на кровоносний тиск і серйозно впливають на роботу вашого серця. Крім цього, нові дослідження говорять про те, що продукти, що містять велику кількість солі, можуть впливати на правильну роботу когнітивних функцій і знижувати здатність мислити. Іншими словами, солона їжа впливає на ваш інтелект.

Більше того, проведені дослідження показали, що солона їжа, як і нікотин, може викликати звичку і «ломку» при різкому припиненні її вживання.

7. Злаки (крім 100-відсоткових злаків)

Всі види злакових продуктів впливають на функціонування вашого мозку і загальний стан здоров’я. Винятком, мабуть, є 100-відсоткові злаки, які дуже багаті на клітковину і дуже корисні для підтримки артерій і судин організму в тонусі. Якщо ви часто вживаєте злакові продукти, то ризикуєте швидше зістарити свій організм, почати відчувати втрату пам’яті і інші неприємні наслідки. Щоб уникати таких наслідків, лікарі радять замінити звичайні вуглеводи, на складні. Наприклад, замість звичайного хліба, вживайте хліб з цілісного зерна.

8. Білкові продукти, які пройшли обробку

Протеїн, або білки є основним будівельним матеріалом наших м’язів і дуже важливі для правильної роботи нашого тіла. Найбагатшим продуктом на вміст білків, зрозуміло, є м’ясо. Але м’ясо буває різним. Постарайтеся уникати вживання таких продуктів як хотдоги, інші види сосисок і салямі. На відміну від натуральних протеїнів, які допомагають у роботі вашій нервовій системі, що пройшли надмірну обробку білки роблять все навпаки – вони її руйнують. Зробіть краще акцент на вживання риби (особливо лосося або тунця), молочні продукти, горіхи і насіння – всі ці продукти містять високий запас протеїнів.

9. Уникайте транс-жирів за будь-яку ціну

Транс-жири можуть викликати цілу серію проблем, починаючи від серцевих і закінчуючи підвищенням загального рівня в організмі холестерину. Крім цього, вони негативно впливають на роботу вашого мозку, роблячи його більш млявим, знижуючи ваші рефлекси і реакцію, не кажучи вже про те, що вони підвищують ризик інсульту!

Тривале вживання продуктів, що містять високу концентрацію транс-жирів, може викликати всихання мозку, чимось схоже на те, що викликається хворобою Альцгеймера. Відбувається це внаслідок того, що транс-жири повільно руйнують судини головного мозку. Знизити можливість таких негативних наслідків, а також ризику інсульту вам допоможе відмова від продуктів, що містять такі види ненасичених жирів.

10. Штучні підсолоджувачі

Коли люди хочуть скинути вагу , нерідко в їх головах виникає думка про те, що повна відмова від цукру і заміна його штучними підсолоджувачами призведе до потрібних результатів. Частково це так, штучні підсолоджувачі, як правило, містять набагато менше калорій, ніж їх міститься в цукрі, проте шкоди від них набагато більше, ніж користі! При довгому їх використанні (і якщо їх вживати у великій кількості) вони можуть викликати пошкодження мозку і серйозне зниження пізнавальних здібностей людини.

11. Нікотин

Незважаючи на те, що нікотин насправді не є харчовим продуктом, він не менш небезпечний для вашого мозку. Він обмежує приплив крові до цього органу, поряд зі зниженням насичення його глюкозою і киснем. Нікотин викликає не тільки передчасне старіння, поганий запах з рота і підвищує ризик розвитку раку легенів, він також впливає на продуктивну функцію організму і правильну роботу нейромедіаторів головного мозку, шляхом закупорки капілярів, маленьких кровоносних судин, які грають ключову роль у правильному функціонуванні головного мозку.

Back to top button