Сертифікація

1 доба до завершення реєстрації на добровільну сертифікацію вчителів: залишилось лише 38 місць

1 лютого о 18:00 на сайті Українського центру оцінювання якості освіти завершиться реєстрація на добровільну сертифікацію вчителів. Для участі в сертифікації вже зареєструвалися 962 педагоги. Протягом доби ще зареєструватися може лише 38 вчителів з 7 областей: 6 педагогів з Донецької області, 11 – з Івано-Франківської, 6 – з Кіровоградської, 3 – з Миколаївської, 2 – з Одеської, 5 – з Полтавської та 4 – з Черкаської. Такі дані станом на ранок 31 січня надає офіційний сайт Українського центру оцінювання якості освіти.

«2019 року в сертифікації зможе взяти участь 1 тисяча з майже півмільйона сьогодні працюючих педагогів. Більш того, цьогоріч у ній беруть участь лише вчителі початкової школи. Наразі педагоги з 17 областей та міста Києва вже вичерпали свої квоти, при цьому вже зараз ми маємо зареєстрованих учасників з усіх областей України. Це хороший результат, адже ми зможемо пропілотувати новий механізм сертифікації в усіх регіонах нашої великої країни та матимемо можливість в кожному із них відшукати агентів змін, які є серцем реформи на місцях», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона також наголосила, що сертифікація є добровільною – це вимога, закріплена як Законом України «Про освіту», так і нещодавно прийнятим положенням про сертифікацію.

Для реєстрації на сертифікацію необхідно зробити 6 простих кроків:

1. Ознайомитися з Положенням про сертифікацію, де зазначено всю основну інформацію.

2. Підготувати необхідну інформацію та документи. Насамперед знадобиться довідка із закладу освіти, де працює вчитель, а також веб-папка на одному з   файлообмінників для завантаження е-портфоліо – посилання на неї потрібно буде вказати під час заповнення реєстраційної форми.

3. Створити й оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись сервісом.

4. Сформувати комплект реєстраційних документів:

  • оформлена реєстраційна картка-заява;
  • копія паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності – інший документ, що посвідчує особу педагогічного працівника;
  • копія одного з таких документів: довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи-платника податків, або картки фізичної особи-платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • сторінка паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
  • довідка із закладу освіти, у якому працює педагогічний працівник.

5. Надіслати комплект документів рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або подати нарочно.

6. Отримати повідомлення учасника сертифікації.

«Сертифікація – це нові можливості для будь-якого вчителя початкової школи. Оцінювання не залежатиме ні від типу закладу, ні від стажу, важливими є лише ваші знання та педагогічних хист. Тож якщо у вашій області ще залишилися місця – реєструйтесь. Якщо не пройдете – нічого не втратите, якщо складете успішно – отримаєте не лише визнання, а й 20% доплату до зарплати», – додала Міністр.

  
Back to top button