Адміністрації школиФайли

Гра – квест “Океан педагогічних знань” (засідання методичного об’єднання)

Автор: Пилипенко Вікторія Юріївна

Навчальний заклад: Слов’янська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 10 Слов’янської міської ради Донецької області

Гра – квест “Океан педагогічних знань” (засідання методичного об’єднання)

У міфології та літературі поняття “квест” спочатку позначало один із способів побудови сюжету – подорож персонажів до певної мети через подолання труднощів. Наприклад, “Міф про 12 подвигів Геракла”, де головному герою – Гераклу, необхідно виконати по велінню царя Еврісфея дванадцять великих подвигів, для того щоб знайти велику славу, стати безсмертним і отримати вдячну пам’ять у віках, або “Міф про Персея”, де головному герою необхідно було виконувати важкі завдання від Полідекта, людини, яка приютила Персея та його мати.

Проведення квестів допомагає розвивати творчу особистість як учня, так і вчителя. До участі також можна підключити і родину дитини, що допоможе створити командну, сімейну атмосферу. Психологічний словник визначає, що творча особистість виникає лише внаслідок наявності у неї “..здібностей, мотивів, знань і вмінь, завдяки яким створюється продукт, який відрізняється новизною, оригінальністю, унікальністю”. Серед характерологічних особливостей творчої особистості виділяють: відхилення від шаблону; оригінальність; ініціативність; наполегливість; високу самоорганізацію; працездатність.

Не випадково квест – це ігрова технологія, бо добре організована гра є одним із найкращих засобів викликати у дітей та дорослих естетичну насолоду від творчого напруження своїх інтелектуальних і фізичних сил. Гра завжди носить невимушений характер. Вона спирається на внутрішнє спонукання людини і дозволяє йому розвивати самостійність, мимовільність дій. У грі задоволення приносить не тільки результат, але й процес його досягнення.

Б.П.Нікітін писав, що “гра має давати радість і дитині, й дорослому, розвивати творчі здібності, самостійність та ініціативу”.

Завантажити: Гра – квест "Океан педагогічних знань" (засідання методичного об’єднання) + Сертифікат (Розмір: 335.4 KB, Завантажень: 4558)
Back to top button