Здоров'яФізіологія

Зупинити старіння можна, якщо завести собаку, говорить дослідження

Згідно зі статистикою, власники собак поводяться так, ніби вони на 10 років молодші реального віку, пише The Daily Mail з посиланням на дослідження Університету Сент-Ендрюс. Причому, справа тут не в тривалих прогулянках з собакою. Саме по собі наявність собаки в будинку робить сприятливий вплив на здоров’я людини в цілому.

Зокрема, собака – гарантія того, що людина буде активною. А відомо: збереження активності в похилому віці допомагає запобігти розвитку хвороб м’язів і кісток. Позитивний вплив відзначається і щодо психічного стану. Зазвичай у собачників знижений ризик розвитку депресії.

Було проведено спостереження за 547 людьми похилого віку старше 65 років. Всі вони жили майже в 100 кілометрах один від одного. Протягом тижня люди носили акселерометр, що відстежував їх пересування. 9% учасників мали собаку. І, як раз, у них були знижені показники тривожності і депресії. А от показники рухливості – підвищені.

Було встановлено: наявність собаки однозначно було мотивацією до збільшення рухливості людини. Собака допомагала подолати безліч факторів, які не дають людям похилого віку виходити з дому. Наприклад, до таких факторів належать відсутність соціальної підтримки, погана погода і переживання з приводу власної безпеки. Потім, під час прогулянки з собакою літні люди можуть познайомитися з іншими любителями тварин. А це ще один привід вийти на вулицю.

  
Back to top button