Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2013 році відбулося організовано, – директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2013 році відбулося організовано, - директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева
Зовнішнє незалежне оцінювання у 2013 році відбулося організовано, – директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева
16 липня 2013 року в інформаційному агентстві «ЛІГАБізнесІнформ» відбулася прес-конференція директора Українського центру оцінювання якості освіти Ірини Зайцевої.

На початку заходу Ірина Зайцева повідомила, що напередодні було розміщено результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані учасниками додаткової сесії, тож станом на 16 липня оголошено всі результати ЗНО-2013.

У цілому зовнішнє незалежне оцінювання у 2013 році відбулося організовано. Про це зазначили не лише громадські організації, які здійснювали громадське спостереження на пунктах тестування, а й представники сфери освіти усіх рівнів.

Явка учасників тестування збереглася орієнтовно на рівні минулого року та становить в середньому 90 %.

У зв’язку із активним використанням сучасних інформаційних технологій нагальною потребою була організація контролю за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання із застосуванням в пунктах тестування металодетекторів під час технологічних перерв. Дії працівників Державної служби охорони були спрямовані на виявлення заборонених процедурою тестування засобів.

«Я категорично заперечую проти формулювання «обшук»: абітурієнтів ніхто не обшукує – ані персонал, ані працівники ДСО! У разі спрацювання металодетектора абітурієнтам пропонують показати уміст кишень. У свою чергу, учасники тестування, усвідомлюючи ситуацію, жодного разу не відмовилися цього зробити», – наголосила директор Українського центру. У результаті, під час основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання роботу 529 абітурієнтів над тестами припинено дочасно у зв’язку із порушенням ними процедури проходження тестувань, під час додаткової сесії зафіксовано 4 випадки таких порушень. «До найтиповіших «знахідок» належать банальні шпаргалки та заборонені засоби», – зазначила Ірина Зайцева.

Також директор Центру повідомила, що на сьогодні 6 абітурієнтів отримали по 200 балів з трьох навчальних предметів, та 48 учасників тестування – з двох предметів. Кількість результатів у 200 балів, набраних абітурієнтами за виконання тестів, загалом за всіма предметами становить 686. Водночас, вона попросила журналістів враховувати, що зазначені дані не є остаточними – триває розгляд апеляційних звернень від абітурієнтів.

У цілому кількість поданих апеляційних заяв щодо результатів ЗНО значно зменшилася порівняно з 2012 роком. Зокрема, у поточному році кількість поданих заяв становить 0,39 % від загальної кількості тестувань, тоді як у 2012 році цей показник становив 0,92 %. Така ситуація зумовлена тим, що Українським центром здійснено заходи щодо удосконалення змісту тестів. Окрім того, абітурієнти серйозніше ставляться до перегляду результатів ЗНО, оскільки усвідомлюють, що результати можуть бути не тільки підвищені, а й знижені.

Ірина Зайцева зазначила, що серед причин, з яких абітурієнти подають апеляційні звернення щодо результатів ЗНО, є кілька найбільш поширених, до яких належать:

– намагання підвищити свій результат ЗНО за виконання тесту з так званого «мовного» навчального предмета, тобто такого, який містить завдання відкритого типу – власне висловлення;

– неправильне оформлення бланка відповідей;

– бажання «дотягнути» до 124 рейтингових балів (або 140 – з профільного предмета), щоб подолати певний поріг для участі у конкурсному відборі для навчання у ВНЗ.

Детальну інформацію щодо проведення ЗНО буде розміщено в Офіційному звіті про проведення зовнішнього незалежного оцінювання, який традиційно оприлюднюється наприкінці серпня.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти подякувала фахівцям Міністерства освіти і науки України, Державної інспекції навчальних закладів України, місцевих органів управління освітою, керівникам загальноосвітніх та вищих навчальних закладів за плідну співпрацю й активну допомогу в проведенні зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року.

Наприкінці зустрічі Ірина Зайцева зазначила, що завдяки інформаційно-роз’яснювальній роботі, до якої долучилися засоби масової інформації, цьогорічні абітурієнти цілком розуміють процедури проведення тестувань, тож їх більше цікавить «філософія» ЗНО.

Джерело: МОН

Back to top button