Здоров'яПсихологіяСоціальне здоров'я

Знущання однолітків залишаються для школярів актуальною проблемою

Дослідники з Університету Клемсона опитали учнів 3-12 класів, 1000 хлопчиків і 1000 дівчаток. Виявилося, знущання найбільш поширені в 3-4 класах (22% респондентів страждали від нападок 2-3 рази на місяць і більше), розповідає Psych Central .

16% дівчаток і 16% хлопчиків доводилося вислуховувати образи. Чутки поширювалися про 15% опитаних жіночої статі і про 11% учасників чоловічої статі. Найрідше школярі страждали від кіберзалякувань (емоційного приниження з використанням інформаційних технологій, наприклад, інтернету). Більше 90% дівчаток і 80% хлопчиків шкодували однолітків, що піддавалися нападкам, але не намагалися їм допомогти. 18% опитаних самі знущалися над іншими.

Багато школярів нікому не розповідали про цькування. Хлопчики ділилися своїми проблемами рідше, ніж дівчата. Менше третини опитаних зверталися за допомогою до співробітників школи. Учителям вдавалося впоратися з половиною випадків цькування в 3-5 класах. Для середньої школи цей відсоток знизився до 36. Вчені вважають, що вирішити дану проблему допоможуть спеціально розроблені програми профілактики.

Шкільне життя

Back to top button