Освіта і право

Зарплату французьким учителям обіцяють підвищити вперше за 17 років

Зарплату французьким учителям обіцяють підвищити вперше за 17 років
Зарплату французьким учителям обіцяють підвищити вперше за 17 років
Уряд Франції з 1 січня наступного року планує збільшити заробітну плату вчителям, котру жодного разу не підвищували з 1995 року, а також збільшити кількість працівників освіти.

Про це повідомив міністр освіти Франції Венсан Пейон (Vincent Peillon), пише Nouvel Observateur.

«Уряд готовий до відкритої дискусії щодо збільшення зарплати вчителів з 1 січня 2013 року», – сказав міністр.

Пейон також зазначив, що французький уряд має намір упродовж 2-3 років залучити додатково в освітню галузь 43 тисячі вчителів і викладачів. Загалом, відповідно до передвиборчих зобов’язань чинного президента Франсуа Олланда, кількість учителів у Франції за 5 років має збільшитися на 60 тисяч осіб.

Водночас низький рівень заробітних плат перешкоджає залученню кадрів в освіту. Згідно з офіційними даними ОЕСР зарплата французьких молодих вчителів початкової та середньої школи є нижчою за середній показник серед країн організації.

Зарплата французьким учителям не підвищувалася з 1995 року і у середньому становить до 1,7 тис. євро на місяць без урахування надбавок і доплат за додаткові години. Водночас, французькі вчителі мають статус державних службовців, що фактично є винятком серед країн Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Джерело: Укрінформ

Back to top button