Здоров'яПсихологія

Залежність від телефону знижує продуктивність роботи

Дослідження в Університеті Міссурі показало, що користувачі iPhone без телефону страждають як психологічно, так і фізично.
Учені стверджують: власникам iPhone краще не розлучатися зі своїми телефонами в ситуаціях, що вимагають концентрації, наприклад, при прийнятті рішень, на конференціях або при виконанні важливих завдань, оскільки це може призвести до зниження продуктивності, розповідає Psych Central. “Судячи з усього, відсутність телефону негативно позначається на вирішенні розумових завдань”, – говорить дослідник Рассел Клейтон.

Під час дослідження користувачі iPhone сиділи в лабораторії за комп’ютером. Фахівці сказали добровольцям, що мета експерименту – перевірити надійність нової бездротової манжети для вимірювання артеріального тиску. У першій частині експерименту учасники вирішували головоломку з пошуку слів, а вчені фіксували їхній серцевий ритм і артеріальний тиск. Потім добровольців запитали, чи відчували вони тривожність, і наскільки добре чи погано вони себе почували при вирішенні задачі. Потім учасникам сказали, що їхній iPhone викликав перешкоди, тому їм необхідно залишити його в іншому кінці кімнати до кінця експерименту.

Прибравши телефони, добровольці приступили до виконання другої головоломки з пошуку слів. У цей час дослідники подзвонили на iPhone учасників. Потім вчені знову виміряли артеріальний тиск і серцевий ритм добровольців, а учасники розповіли про тривожність і свої відчуттях у другій частині експерименту. У результаті дослідники виявили: у добровольців без телефону значно підвищився рівень тривоги, збільшилася частота серцевих скорочень, підвищився артеріальний тиск і знизилася продуктивність рішення задачі в порівнянні з першою частиною експерименту.

Шкільне життя

Back to top button