Здоров'яПсихологія

Зайва вага – одна з причин куріння в підлітковому віці

Вчені з Каліфорнійського Університету проаналізували дані тривалого дослідження, спрямованого на вивчення фізичного та психічного здоров’я підлітків, а також вживання ними психоактивних речовин. Вони оцінили матеріали за 1995, 1996 і 2001 роки. Дослідники з’ясували: підлітки з надмірною вагою курили частіше, ніж їх однолітки з нормальною вагою. Більш високий Індекс Маси Тіла (ІМТ) був безпосередньо пов’язаний з тютюнопалінням. Однак зайва вага не впливала на вживання алкоголю і куріння марихуани, передає Science World Report .

Хоча куріння і знижує апетит, варто пам’ятати про те, що шкідливі речовини, що містяться в сигаретах, збільшують ризик розвитку різних видів раку та інших небезпечних захворювань. “Підліткам з надмірною вагою або ожирінням куріння може допомогти поліпшити соціальне становище або вписатися в компанію однолітків”, – говорить автор дослідження Х. Ізабелла Ланца. Вчені побоюються, що в майбутньому електронні сигарети та інші подібні “нешкідливі” варіанти сигарет стануть поширеними серед підлітків.

Тим часом, відомо, що жорстка манера виховання, що припускає строгі обмеження, здатна відвадити дітей від куріння. Батьківський контроль дозволяє скоротити кількість молодих курців. Жорстка манера виховання у разі встановлення правил в будинку, комендантської години та визначення чіткого часу відходу до сну. Також строгі батьки карають дитину, якщо застають її з сигаретами. Саме така манера працює краще в порівнянні з розуміючим, більш лояльним підходом.

Back to top button