Здоров'яХарчування

Які небезпеки підстерігають вас під час свят

Яких неприємностей слід остерігатися під час новорічних свят?

Згідно зі статистикою, під час зимових свят кількість викликів швидкої допомоги та звернення до лікарів значно зростає. Медики розповіли, чому так відбувається і як цього уникнути, пишуть Fox News .

ЗАЙВА ВАГА

Через пару зайвих кілограмів ви, звичайно, не будете викликати лікаря, однак здоровіше і красивіше теж не станете. Багатьом здається, що скинути зайві кілограми, набрані під час застіль, буде також легко і швидко, однак дієтологи дотримуються іншої думки. Згідно зі статистикою, вагу, яку ви набираєте в новорічні свята, залишається з вами і нікуди не дівається.

РИЗИК ВДАВИТИСЯ

Смерть від задухи, що наступила через шматок різдвяної індички, можливо, здається безглуздою. Однак тільки в США щорічно з цієї причини помирає 3000 людей. Лікарі рекомендують їсти повільніше і відкушувати невеликими шматочками, тоді ймовірність вдавитися буде не так велика. Найбільш небезпечні в цьому плані виноград, горіхи, цукерки, тверді фрукти, овочі і бутерброди.

СЕРЦЕВИЙ НАПАД

Найбільше серцевих нападів трапляється 25 грудня. Чому? Відповідь проста: передсвяткове хвилювання, важка їжа, небажання турбувати лікаря через несильні болі в грудях. Крім того, багато хто забуває випити ліки або змішують їх з алкоголем.

ОПІКИ

У США щорічно горять в середньому 400 ялинок, що призводить до 40 смертям і 100 опіків. Тому будьте пильні: на ніч, і виходячи з дому, вимикайте електричні гірлянди. А якщо в будинку є маленька дитина або домашні тварини (коти, собаки), то краще взагалі відмовтеся від таких прикрас. Також будьте обережні з бенгальськими вогнями і піротехнічними пристроями.

ПЕРЕЛОМИ КІСТОК ТА ІНШІ ТРАВМИ

Травмуватися можна не тільки послизнувшись на вулиці, але і вдома: наприклад наступивши на ялинкову іграшку. Більше 5 тисяч осіб щорічно отримують подібні травми. Дехто примудряється зламати кінцівку, чіпляючи іграшки на верхівку ялинки. Попросіть когось вам допомогти – потримати стілець або драбину, поки ви будете вішати іграшки.

ОТРУЄННЯ

Близько 48 мільйонів чоловік госпіталізують з отруєннями під час новорічних і різдвяних свят. І справа не тільки в низькій якості продуктів, але і в їх немислимих поєднаннях. Холодець, запечена курка, салати з майонезом, запиті шампанським, якщо і не приведуть до отруєння, то явно не припадуть до вподоби вашому шлунку. Також будьте обережні з вживанням в їжу продуктів, які довго пролежали в холодильнику. Краще викинути салат, який зберігався там довше двох днів.

Шкільне життя

Back to top button