Здоров'я

Яке взуття корисне, а яке – ні?

Яке взуття корисне, а яке - ні?
Яке взуття корисне, а яке – ні?
Головні болі, горезвісна вегетосудинна дистонія, порушення обміну речовин часто бувають наслідками порушення постави, бездоганністю якої мало хто з нас може похвалитися. На поставу, у свою чергу, впливає безліч повсякденних дрібниць. Одна з них – взуття

У моді зручність

«Платформа», великий каблук або повна його відсутність? Лікарі впевнені: будь-які крайнощі у взутті посилюють стреси, які переживає хребет. А взуття на високому каблуці додає хребту найбільше проблем.

Помиляються ті, хто вирішив, що каблук взуттю не потрібен взагалі. Навпаки, маленький каблучок – не вище 2-3 см – здатний тримати в тонусі звід стопи. Все, що вище, – найкоротший шлях до артриту і артрозу. Особливо якщо при цьому пальці ніг будуть стислі знаменитими «човниками». Ще одна можлива розплата за вірність цьому фасоном взуття – порушення кровообігу. До речі, проблеми з кровообігом ризикують отримати і ті, хто звик до туфель і черевиків з гострими носами. Пальці ніг постійно тримаються в небезпечній близькості, а форма стопи змінюється. Врослі нігті – найяскравіший результат носіння гостроносого взуття. Висновок: в будь-якого взуття стопі повинно бути комфортно.

Геть синтетику!

У суперечці між синтетичними і натуральними матеріалами відповідь відома давно: краще шкіра, причому м’яка. Синтетика негативно впливає не тільки на шкіру ніг, але й на стан того ж кровообігу. Значить, непомітно страждає і опорно-руховий апарат у цілому.

Що ж до жорсткої взуття, то з одного боку – воно довговічніше, а з іншого – все-таки малозручне і небезпечне: нога в ній буде частіше отримувати потертості і мікротравми. Влітку жорстке взуття краще виключити взагалі.

Шльопанці

Багато городян у спеку сьогодні перелазять в шльопанці, і даремно! У них стопа не тримає форму і «розвалюється», а її звід «гуляє». Довго ходити в такому взутті небезпечно. Її «курортна» суть – дійти від лежака до моря. А постійне ходіння в шльопанцях призводить до плоскостопості.

Туфлі на підборах без задника

По суті це ті ж шльопанці. Їх «родоначальники» – турецькі домашні, «салонні» туфлі. У цьому сезоні жінки від них навряд чи відмовляться. А шкода! Взуття ця дуже небезпечне. Головні мінуси конструкції – відсутність задника і одночасно каблук. Діапазон наслідків – від розтягнення зв’язок до перелому. Ще нюанс: несе таку туфлю жінка лише на пальцях, від чого псується хода. Нога звикає постійно «наглядати» за взувачкою і … «волочитися».

Літні ботильйони

Якщо у цих босоніжок «з чоботом» немає високого каблука, вони зручні і більш-менш безпечні. Єдиний недолік можливий у надто високих моделей – нога виявляється занадто «закутана» ремінцями і лямками.

Балетки

У ортопедів і остеопатії до цих плоских туфлів з м’якою підошвою зазвичай претензій немає, якщо вони мають невеликий каблук. Якщо ж його немає, то не варто робити з балеток «єдину» пару взуття. Ходити без каблука в місті – підвищувати ризик плоскостопості.

Кросівки і кеди

Цю взуття теж не варто надягати щодня. У кросівках і кедах через штучні підошви теплообмін утруднений.

По-хорошому їх треба надягати на товсту махрову шкарпетку. Адже якщо нога хоч трохи спітніла, а на вас синтетична шкарпетка, поту діватися нікуди. Вибираючи між кедами і кросівками, віддайте перевагу останнім. Кросівки зроблені за формою ноги. А кеди – шматок гуми з матерчатим верхом. Ніякої підтримки ноги немає.

Мокасини

Їхній появі світ зобов’язаний північноамериканським індіанцям. Спочатку ця зшита шкіряна панчоха захищав ходка від трави і колючок, але аніскільки – від нерівностей дороги. М’язи стопи в такому взутті постійно тренувалися, і плоскостопість була майже неможлива. У сучасних мокасинах таки корисний маленький каблучок – з тієї ж причини: стопі важливо «стикатися» з дорогою.

Домашні тапочки

В ідеалі – це м’яке шкіряне взуття з невеликим каблучком. Хоча у нас незнищенна любов до гумових виробів. А шкода! Адже тапочки ми не перемо, а який багатий мікросвіт там живе, покажуть тільки спеціальні дослідження.

Back to top button