Лист Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415 “Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”

Як екс-співробітник Гугл створив школу майбутнього

Електронна книга скарг України” – сайт кожного українця. Це віртуальний місток між людьми, у яких є проблеми, і журналістами, які шукають таких людей!

Близько трьох років тому , випускник Йеля зі ступенем з фізики і математики, що не має ніякого викладацького досвіду, кинув роботу в Google і вирішив відкрити свою приватну школу. Зараз це вже ціла мережа освітніх установ з інноваційними методами навчання під назвою www.altschool.com.

Робота в Google, а також досвід першого стартапа – сервісу Aardvark, що дозволяє поставити запитання експертам в різних галузях, – дали Максу розуміння, як працювати з великою кількістю інформації і соціальними мережами, пише New Yorker. Зараз викладання в школах Макса в більшості будується на особливих технологіях обробки і аналізу результатів учнів його школи. Вчителі на своїх гаджетах використовують софт, що дозволяє зберігати всілякі дані (від журналу з оцінками до відеозапису відповідей учнів) і працювати з ними. Але відрізняється школа AltSchool від інших не тільки хорошою оснащеністю, а й методом освіти. Основний акцент робиться не на зубріння) запам’ятовування «необхідного» набору інформації), а на розвиток тих навичок, які стануть в нагоді дітям в житті і майбутній роботі. AltSchool дійсно революційна для американської (і не тільки) освіти, зазначає видання.

altschool - Шкільне життя

За останні три роки відкрилося п’ять шкіл AltSchool, а в планах у творців розширити цю мережу до національного масштабу. До 2017 року планується відкрити ще п’ять закладів: в Сан-Франциско, Чикаго і на Манхеттені в Нью-Йорку. Навчання в AltSchool чітко відокремлено від адміністративних процесів. У цих школах немає секретаріату, управління здійснюється самими вчителями, один з яких виконує роль директора. Адміністративні функції виконує штаб-квартира AltSchool в Сан-Франциско.

Комунікація вчителів школи з батьками учнів проста і ефективна: матеріали про успіхи дитини вчитель завантажує на своєму смартфоні або планшеті в додаток AltSchool App, куди може віддалено зайти і батьки. Кожне слово і кожен крок учнів фіксується: в навчальних приміщеннях висять мікрофони і в стіни вмонтовані камери, все постійно записується і зберігається в додатку Alt Video. Метою цього є не тотальний контроль дисципліни дітей, а детальний аналіз яскравих випадків в житті класу. Якщо в якийсь момент учні перестали слухатися вчителя і почали поводитися гамірно, він зможе потім переглянути відеозапис і зробити висновки, чому це могло статися. Як сказав засновник школи New Yorker: «Ми рухаємося до того, щоб учитель відійшов від ролі вихователя і став більше детективом, озброєним інформацією». Система навчання в AltSchool враховує індивідуальні особливості кожної дитини, але при цьому програма школи повністю відповідає вимогам Common Core – освітнього стандарту США.

Дітям починаючи з ясельного віку для навчання видаються планшети, а старшим учням надаються ноутбуки. Завдання на уроках і домашні завдання передбачають практично постійне використання цих гаджетів і вихід в інтернет. Уроки якомога тісніше пов’язані з новими технологіями. Так, наприклад, дітям можуть дати завдання змоделювати в форматі 3D який-небудь цікавий для них предмет. Навіть класичні освітні прийоми в AltSchool можуть бути подані під новим кутом. Взяти, приміром, вивчення «Іліади»: крім читання, дітям потрібно проаналізувати певний мотив в творі, наприклад «Лють». Вони складають таблицю, де зазначають всі випадки відображення цієї теми в поемі Гомера. Далі вони повинні візуалізувати отримані результати за допомогою різних технологій і вже потім написати розгорнуте есе на основі свого дослідження. Таким чином, дитина не тільки вивчає і аналізує текст, а й, виконуючи завдання, освоює нові навички та розширює світогляд.

Заняття в AltSchool також включають рольові ігри, такі собі симулятори реального життя, в рамках яких діти грають в певні професії, вникаючи в їхню суть і виконуючи конкретні завдання. Наприклад, знайти в інтернеті суму зарплати в їхній «професії» і вирахувати розмір податків, які вони повинні були б платити в реальному житті.

Школи AltSchool розраховані на навчання дітей починаючи з ясельного віку і закінчуючи восьмим класом школи. Кожна з таких шкіл – зовсім невеличка. Наприклад, в AltSchool в Брукліні (Нью-Йорк) навчаються лише 35 дітей – до третього класу включно. Навчання в AltSchool коштує $30 тисяч в рік. За рахунок цих грошей утримуються самі школи та їхні вчителі, інші витрати покривають дотації. Наприклад, в минулому році, як пише New Yorker, Громадський фонд Кремнієвої долини виділив $15 млн на розвиток AltSchool.

Вчителі AltSchool регулярно зустрічаються з командою розробників освітнього ПО, просять їх щось виправити або поліпшити. Як пише New Yorker, зараз одна з цілей AltSchool – підвищити швидкість роботи вчителя з додатками, тобто зменшити кількість кліків, які вчитель повинен зробити, щоб завантажити або запросити будь-яку інформацію про учнів, в тому числі і проставити їм оцінки. Використовувати подібні додатки стали порівняно недавно – приблизно рік тому, тому вони вимагають доопрацювання і будуть постійно модернізуватися.

Деякі можуть засумніватися в користі такого тотального використання гаджетів в процесі навчання в AltSchool. Когось бентежить детальний збір інформації про їхніх дітей під час навчального процесу (особливо запис відео), а хтось вважає, що, маючи під рукою гаджети і вихід в інтернет, діти перестануть щось запам’ятовувати. На це у засновника школи є що заперечити:

«Зараз діти повинні менше витрачати часу на розрахунок вручну, ніж п’ятдесят років тому, тому що зараз у всіх під рукою є калькулятор. Це не означає, що не потрібно вчитися математиці: не можна, щоб людина тягнулася за смартфоном кожен раз, коли потрібно перевірити суму здачі. Але все одно потрібно зміщувати акцент на те, що більш важливо».

reaction.org

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*