Здоров'яФізіологія

Взуття на високих підборах може стати причиною серйозного захворювання

Мова йде про невроми Мортона – доброякісному потовщенню нервів стопи. Симптомами захворювання є оніміння, біль, печіння та інші неприємні відчуття в пальцях ніг. За даними фахівців, за останні 10 років кількість жінок, які страждають від невроми Мортона, подвоїлася. Вчені пов’язують це з носінням взуття на високих підборах.

При невромах Мортона фіброзна тканина в області підошвеного нерва стопи розростається. Коли жінка одягає вузьке взуття на високих підборах, тканина запалюється. Фахівці опитали жінок у віці від 40 до 69 років. Багато відчували сильний біль в ногах через високі підбори. Неврома Мортона розвивалася внаслідок частого і тривалого носіння взуття на високих підборах.

Ортопед Андрій Крейг додає: оніміння стоп може виникати і при інших захворюваннях, наприклад, цукровому діабеті. Тому важливо врахувати всі чинники. Лікар рекомендує жінкам носити зручне взуття. Через занадто високі каблуки стопа приймає неприродну форму. Постійне носіння такого взуття нерідко призводить до негативних наслідків.

Шкільне життя

Back to top button