Анонс

Виставку з нагоди 25-річчя Революції на граніті відкриють у Києві

Мультимедійну виставку «Майдан: Від незалежності до свободи» експонуватимуть у Музеї історії міста Києва.

Відкриття виставки
«Майдан: Від незалежності до свободи»
2 жовтня 2015 року, 16.00
в Музеї історії міста Києва
(вул. Б. Хмельницького,7)

Організатори виставки – Український інститут національної пам’яті, Київська міська державна адміністрація, Департамент культури, Музей історії міста Києва.

Урочисте відкриття відбудеться за участі Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, учасників Революції на граніті Віктора Рога, Володимира Гонського, Олексанра Ксенофонтова, Олеся Донія.

Революція на граніті почалася 2 жовтня 1990 р. з голодування декількох десятків студентів на тодішній площі Жовтневої революції. Вона стала першим, але не останнім Майданом – початком Другої української революції – антиімперської та антирадянської. Цей мирний масовий опір, що раз у раз виникав у столиці України, став також унікальним явищем у новітній європейській і світовій історії.

“Акція мала характер “за”, а не “проти”. Провідною була ідея свободи для всієї української нації, яка народжувалась якраз тоді, і в цьому не було нічого вульгарно націоналістичного”, – сказав історик, журналіст, учасник Революції на граніті Вахтанг Кіпіані.

Виставка показує політичну історію українського Майдану як боротьби за повернення України до Європи: через акцію «Україна без Кучми» 2000–2001 років і Помаранчеву революцію 2004-го до Революції Гідності 2013–2014 років.

“Всі ми збулися. Всі ми сталися. І ось уже знов стоїмо на тих же самих засадах 24 роки після початку Революції”, – зауважив журналіст, учасник Революції на граніті Віктор Рог під час Революції гідності.

Політичні події розгортаються тлі історії майдану Незалежності як громадського та архітектурного простору – від 1980-х років до проектів майбутньої реконструкції.

“Історія Майдану Незалежності — це історія трьох Майданів, це історія нашої незалежності. Революція на граніті — це був наш перший Майдан. На виставці можна буде побачити дивовижну історію площі та країни”, – розповів Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Back to top button