Здоров'яПсихологія

Високий інтелект в дитинстві підвищує ризик біполярного розладу

Біполярний афективний розлад – це психічне захворювання, що характеризується чергуванням епізодів депресії і манії з проміжками нормального стану. Дослідники з Університету Глазго проаналізували дані майже 2000 чоловік. Учасники відповіли на запитання, коли їм було 8 років. Потім фахівці знову зустрілися з добровольцями, коли тим виповнилося 22-23 роки, розповідає The Daily Mail.

Вчені оцінили рівень інтелекту учасників і з’ясували, які з симптомів манії у них виникали. Виявилося, в дитинстві IQ добровольців з найбільшою кількістю симптомів манії був приблизно на 10 пунктів вище, ніж в учасників з найменшою кількістю симптомів манії. Фахівці називають біполярні розлади “розплатою” людей за високий інтелект, красномовство і творчі здібності. Вчені сподіваються, що їхні висновки допоможуть у розробці методів ранньої діагностики біполярного розладу.

До речі, дослідники з Королівського коледжу Лондона і компанії deCODE genetics з’ясували: психічні розлади і креативність пов’язані на генетичному рівні. Фахівці проаналізували дані 86 292 жителів Ісландії. Дослідження показало, що генетичний ризик шизофренії і біполярного розладу був значно підвищений серед творчих особистостей. Вони виявилися приблизно посередині між загальною популяцією і тими, хто страждав від психічних захворювань.

Шкільне життя

Back to top button