Здоров'яФізіологія

Вірус грипу H7N9 продовжує своє поширення в Китаї

Пташиний грип H7N9 знову дав про себе знати в Китаї, передає Xinhua . Відомо, що заразилась одна людина в східній провінції Чжецзян. З кінця квітня це другий випадок грипу, зафіксований в даній провінції, говорять представники провінційного департаменту охорони здоров’я. Цього разу вірус виявили в організмі 35-річного чоловіка експерти Центру контролю і запобігання захворювань провінції Чжецзян.

Чоловік потрапив в госпіталь 8 жовтня. Зараз він знаходиться в шаосинській окружній лікарні в критичному стані і отримує відповідну терапію. За офіційними даними Національної комісії охорони здоров’я та планування сім’ї, на кінець серпня в Китаї зафіксовано 134 факту зараження пташиним грипом H7N9. Із загальної кількості хворих 45 осіб померли.

А ось дослідники Девід Моренсі, Джеффрі Тобенбергер та Ентоні Фосі вважають, що даний вірус грипу демонструє кілька властивостей, які можуть викликати пандемію. Це підтвердили і лабораторні дослідження з тваринами. Судячи з усього, у людей немає захисту проти нього.

Віруси типу H7 в минулому викликали епідемії серед птиці в Нью-Йорку, Канаді, Мексиці, Нідерландах та Італії. Вони заражали і ссавців, включаючи коней, свиней, людей. Свині, як раз, змогли стати прекрасним інкубатором для вірусів. У людини віруси H7 вражають клітини кон’юнктиви. Це викликає набряк, свербіж і сльозоточивість, що в теорії підвищує ймовірність їх розповсюдження.

  
Back to top button