Здоров'яФізіологія

Вчені: діти з симетричними руками розумніші

Діти з симетричними руками кмітливіші від тих, чиї руки менш однакові. Дослідження, опубліковане в журналі Developmental Psychology, показало, що збалансовані фізичні пропорції рук пов’язані з більш швидкою розумовою реакцією у дітей.

У дослідженні були враховані вікові та гендерні відмінності. Усього вчені з університетів Единбурга та Глазго обстежили 856 дітей у віці від 4 до 15 років.

Симетрія рук визначалася за допомогою цифрового сканера, а час реакції — на комп’ютерному тесті. Дослідження показало зв’язок між симетрією тіла і розумовим розвитком.

Експерти вважають, що тілесна симетрія є ознакою біологічного здоров’я. Нові дані підтверджують результати попередніх досліджень, які встановили, що чоловіки з більш симетричним обличчям менш схильні до зниження розумових здібностей в похилому віці. Не секрет, що люди з симетричними рисами обличчя вважаються більш привабливими.

Зв’язок між фізичною симетрією і часом реакції може служити важливим показником здоров’я і самопочуття протягом усього життя. Це відкриття допоможе більше дізнатися про спільний розвиток розуму і тіла з раннього дитинства до старшого віку, — заявив Ян Дірі, директор Центру вивчення когнітивного старіння і когнітивної епідеміології в Единбурзі.

Шкільне життя

Back to top button