Здоров'яФізіологія

Університет Оксфорда почав випробування унікальних окулярів, які повертають зір

Як пише The Telegraph , в окулярах є камера, яка записує те, що знаходиться перед людиною. Потім це зображення робиться чорно-білим для спрощення розпізнавання об’єктів. Окуляри навіть дозволять розпізнавати вирази облич.

Окуляри, зокрема, протестувала 70-тирічна Лін Олівер, у якої діагностували пігментний ретиніт ще в молодості. У результаті жінка майже повністю осліпла. А окуляри частково повернули їй зір. Принаймні, з очима стало простіше орієнтуватися і стежити за собакою-поводирем. Вони підказують, якщо собака зупинилася або необхідно обійти яку-будь перешкоду.

Звичайно, окуляри не можуть повністю повернути зір. Але вони допомагають більше дізнатися про навколишній простір. До речі, окуляри працюють і при недостатньому освітленні, що робить їх придатними для людей з курячою сліпотою.

Зараз вчені намагаються вдосконалити свою розробку, впровадивши окремі функції розпізнавання осіб, об’єктів, тексту. Також у перспективі, ймовірно, з’явиться можливість контролювати ступінь освітленості і внести в список об’єкти, які варто розпізнавати як перешкоду. У випробуванні окулярів мають взяти участь 30 осіб. Ідеальним варіантом було б створення окулярів, які б зовні не відрізняються від звичайних і важать не більше телефону.

  
Back to top button