Освіта і IT

Українська вчителька здобула перемогу на міжнародному конкурсі вчителів-новаторів у Будапешті

Викладач англійської мови з Кіровограда Маргарита Калюжна отримала визнання за вагомий внесок у розвиток ігрових форм навчання. Вона стала однією з кращих у номінації «Гейміфікація» на міжнародному конкурсі Microsoft «E2 – Educator Exchange», що відбувся в рамках глобального форуму вчителів-новаторів у Будапешті.

На конференції, що зібрала найпрогресивніших освітян з усього світу, було проведено конкурс на кращу спільну роботу – Educator Challenge. Вчителі, працюючи в групах, мали виявити проблеми навчального процесу та запропонувати ідеї для їх вирішення за допомогою інструменту Office Mix. Команда Маргарити, що складалася з 4-х викладачів із Малайзії, Туреччини, Швейцарії та України, посіла друге місце.

«Нашим завданням було виявити та вирішити одну з актуальних проблем, перед якими постають вчителі, – розповідає Маргарита Калюжна, викладач Кіровоградського Колегіуму. – Перші хвилини уроку повинні захопити увагу та надихнути до роботи, тому ми розробили First Five Minutes – ігрову концепцію, що створює атмосферу змагання та спонукає учнів до навчання».

Гейміфікація – використання ігрової практики, – відбувається на початку уроку у вигляді вікторини в Excel. Залежно від відповідей, кожен учень отримує до 5 залікових балів. Якщо учень набирає від 3 балів – за відзнаку він отримує частинку пазлу, з яких, у результаті, має скластися цілісна картинка у OneNote. Такий підхід, на думку вчителя, мотивує та заохочує учнів до освоєння нового матеріалу.

Маргарита Калюжна активно впроваджує новітні технології в навчальний процес і другий рік поспіль бере участь у конференції E2. Працюючи в освіті понад 20 років, вона вже не вперше стає лауреатом освітянських конкурсів і є сертифікованим учителем-експертом Microsoft.

Інші 5 вчителів-фіналістів з України – Нінель Бардакова, Оксана Личковська, Віктор Клименко, Ярослав Киричков та Ірина Таран – не змогли приїхати на форум, але були присутні онлайн. Кожен із них матиме можливість поділитися своїм досвідом на одному з майбутніх заходів Microsoft.

За інформацією Майкрософт Україна

Back to top button