Здоров'я

У 2012 році виявлено 50 видів нових синтетичних наркотиків. Кількість наркозалежних у Європі неухильно зростає

Все більше європейців вживають недосліджені наркотики
Все більше європейців вживають недосліджені наркотики
У четвер, 15 листопада, Європейський моніторинговий центр з наркотиків та наркоманії опублікував свою щорічну доповідь, у якій повідомляється, що останнім часом у Європі швидко збільшується кількість людей, які вживають неперевірені синтетичні наркотики, причому кокаїн та марихуана як і раніше не втрачають лідируючих позицій.

Як наголошується в доповіді, у 2011 році було виявлено 49 нових синтетичних наркотичних речовин, а від початку 2012 року були виявлені ще 50 нових видів наркотиків. Найбільшою популярністю серед споживачів наркотиків користуються синтетичні катінони, які мають ефект, схожий на ефект від кокаїну.

У 2012 році експерти виявили 693 інтернет-магазини, які пропонують наркотики. У низці країн, таких як Греція та Румунія, експерти наголошують на зростанні кількості випадків зараження ВІЛ серед осіб, які вживають наркотики внутрішньовенно.

Серед європейців найпопулярнішим наркотиком залишається марихуана. За твердженням досліджень, протягом року її вживали не менше 23 мільйонів людей. Серед європейців у віці від 15 до 34 років 32,5% вживають марихуану час від часу. Другим за частотою вживання наркотиком європейські дослідники знову назвали кокаїн. Не менше 4 мільйонів людей вживали цей наркотик протягом останнього року, причому 3 мільйони осіб входять у вікову групу від 15 до 34 років.

Джерело: ua.korrespondent.net

Back to top button