Здоров'яСоціальне здоров'я

Товариські люди зберігають когнітивні здібності навіть у старості

Співробітники Північно-західного Університету говорять про те, що склад особистості людини впливає на її когнітивний статус в старості, пише The Times of India . Професор Деніель К. Мрожек переконаний: за рисами характеру можна передбачити стан здоров’я, добробут і тривалість життя.

Було проведено дослідження, присвячене розвитку особистості протягом життя. Сюди включалися зміни, стабільність і траєкторія, по якій шикувалися ключові особливості особистості з дорослішанням людини.

Виявилося, протягом життя різні риси то виходили на перший план, то відступали у тінь. Наприклад, багато дорослих демонстрували хорошу фізичну і розумову форму. При цьому по життю вони займалися приємними речами, підтримували великі соціальні зв’язки в самій останній частині життя.

Учені не раз доводили, що соціальна активність дозволяє літнім людям зберегти здоров’я, в тому числі, психічне. Деякі експерти з цієї причини радять після виходу на пенсію почати пошуки нової роботи або знайти собі серйозне захоплення, щоб не знижувати рівень активності.

Back to top button