ГоловнеОсвіта і IT

МОН працює над інтеграцією електронних документів про освіту в застосунку «Дія»

Надання цифрових державних послуг у сфері освіти – один із пріоритетних напрямів роботи Міністерства освіти і науки, особливо в умовах воєнного стану. Внутрішньо переміщені особи, особи з тимчасово окупованих територій, а також громадяни України, які перебувають за межами нашої держави, потребують отримання, поновлення або визнання документів про освіту.

Команда МОН працює над впровадженням електронних документів про освіту на порталі і в мобільному застосунку «Дія» разом із колегами з Мінцифри та за підтримки проєкту «EU4DigitalUA».

Нині підготовлений проєкт постанови КМУ щодо відображення відомостей, що містяться в документах про базову середню, повну загальну середню, професійну (професійно-технічну), фахову передвищу та вищу освіту засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг із використанням мобільного застосунку «Дія».

Крім того, вже зараз завдяки сервісу ЄДЕБО «Інформація про фізичну особу, що міститься в ЄДЕБО» здобувачі освіти та випускники закладів освіти можуть самостійно отримати інформацію про видані ним документи про освіту та дані про навчання. Для цього лише треба мати кваліфікований електронний підпис, реквізити документів про освіту – не потрібні. Додаткова інформація про сервіс ЄДЕБО завантажена за покликанням.

Інформацію, отриману за допомогою сервісу ЄДЕБО, про серію та номер виданих документів про освіту, можна використати для перевірки виданих документів у Реєстрі документів про освіту. Отримана виписка з цього Реєстру може бути корисною для визнання українських документів про освіту для подальшого навчання та працевлаштування за кордоном, зокрема в країнах Європейського простору вищої освіти.

На цьому наголошують також рекомендації Європейської комісії щодо визнання українських освітніх кваліфікацій, розроблені Міністерством освіти і науки України, ДП «Інформаційно-іміджевий центр», що виконує функції Національного інформаційного центру академічної мобільності в Україні, Національним інформаційним центром академічної мобільності Італії (CIMEA) і Європейською комісією.

Продовжуємо працювати над цифровою транформацією освіти в Україні та інформуємо про головні результати роботи.

Читайте також: Шкарлет: Наказу щодо виключного режиму офлайн не існує

Back to top button