день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Синдром хронічної втоми спричинений не вірусом, довели вчені

Синдром хронічної втоми спричинений не вірусом, довели вчені

Синдром хронічної втоми спричинений не вірусом, довели вчені

Масштабне клінічне дослідження, проведене в шести штатах США, показало, що мишачий ретровірус XMRV не може бути причиною синдрому хронічної втоми.

В останні роки медики фіксують швидке зростання числа хворих, які страждають від синдрому хронічної втоми.

Більшість пацієнтів страждають від загального набору симптомів, у тому числі частих спазмів, безсоння, втоми і головних болів.

Джуді Міковітц (Judy Mikovits) з Дослідницького інституту Уіттмора і Петерсона та її колеги в 2009 році опублікували статтю, в якій вони описали вплив вірусу XMRV, який уражує мишей, на організм людини.

Симптоми зараження вірусом нагадували синдром хронічної втоми, що дозволило Міковітц та її колегам припустити, що він є причиною цієї хвороби. Подальші дослідження не змогли однозначно підтвердити наявність взаємозв’язку між вірусом і синдромом, у зв’язку з чим автори статті відкликали її з журналу Science в грудні 2011 року.

Група медиків під керівництвом Айена Ліпкіна (Ian Lipkin) з Колумбійського університету в Нью-Йорку (США), до якого входили багато авторів статті 2009 року, остаточно поставила хрест на цій гіпотезі, не виявивши вірусу в зразках крові декількох сотень хворих і здорових людей.

“Ми вирішили піти далі наших колеги і провели дослідження, в якому ми спробували раз і назавжди визначити, чи зможемо ми знайти сліди вірусу в крові людей із синдромом хронічної втоми і здорових громадян”, – пояснив Ліпкін.

Для цього вчені звернулися до декількох клінік, розташованих у шести штатах США, і сформували групу зі 147 добровольців із синдромом хронічної втоми, які не страждали від розладів психіки та захворювань нервової системи, переносили вірусні інфекції в минулому і мали всі загальноприйняті симптоми хвороби. Як контрольна група виступала аналогічна кількість здорових людей.

Ліпкін та його колеги зібрали проби крові у своїх підопічних та проаналізували їх щодо присутності частинок вірусу або його генів усередині клітин. Під час експериментів учені робили все можливе для запобігання помилок і різночитань – кожна проба перевірялася по кілька разів і порівнювалась зі свідомо “зараженими” і “чистими” зразками.

Виявилося, що ні один з добровольців не був заражений вірусом XMRV, хоча в крові дев’яти здорових людей і дев’яти хворих добровольців медики виявили антитіла, що реагують на частинки цього патогена.

Тим не менш, імунну реакцію на частинки XMRV не можна вважати слідом інфекції, оскільки в нашому організмі існує безліч антитіл, здатних зв’язуватися з десятками штамів вірусів.

Джерело: ria.ru