Здоров'яФізіологія

Спортивні добавки можуть приховати небезпечні інгредієнти

Багато спортсменів беруть добавки для поліпшення своїх показників. Крім того, що люди іноді намагаються замістити добавками нормальні продукти харчування, вони ризикують нарватися на неякісні добавки. Фахівці підкреслюють: збалансований раціон – основа, про яку спортсмени не повинні забувати.

Недостатньо жорстке регулювання світового ринку спортивних добавок та харчування може привести до небажаних наслідків. У особливій небезпеці знаходяться молоді спортсмени, які сподіваються отримати результат максимально швидко завдяки добавкам. Тим часом, відомі випадки, коли неякісні засоби викликали смерть. Зокрема, в Британії препарати з 2-4 Дінітрофенол вбили кілька людей. Дане з’єднання зменшує жировий прошарок за рахунок прискорення метаболізму. Однак у нього є побічні ефекти, включаючи головні болі, аномально прискорене серцебиття, підвищену пітливість, запаморочення, нудоту, зневоднення, лихоманку і блювоту.

Також перевіряючі організації знаходили у продажу продукти, чий реальний склад не відповідав зазначеному на етикетці. До 14,8% продуктів містять незазначені з’єднання, які включені до “чорного списку” Всесвітнього антидопінгового агентства. Як правило, ці продукти належать до амінокислот, протеїнових порошків, добавкам з креатином, карнітином, рослинними екстрактами. Не виключено, що деякі виробники спеціально додають заборонені речовини, щоб підвищити ефективність і збільшити продажі.

Back to top button