Здоров'яХарчування

Солодкі газовані напої можуть прирівняти до тютюнової продукції

Американські експерти закликають розміщувати на банках такі ж попередження, що і на пачках з цигарками. Член законодавчих зборів Нью-Йорка Карім Камара представив законопроект, який затвердить новий регламент щодо попереджуючого маркування на певних напоях.

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, середньостатистичній людині потрібно знизити показники споживання цукру з 50 грамів до 25 в день (з 10 до 5 кубиків цукру). А банка коли міститься 35 грамів. Що стосується попереджень на тарі з газованою водою, їх розмір повинен повністю залежати від розміру самої тари, пише The Daily Mail.

Один з варіантів попереджувального напису виглядає так (всі великими літерами): “Попередження про безпеку продукту: розпивання напоїв, що містять цукор, призводить до ожиріння, діабету і карієсу”. На сьогоднішній день Камару підтримали Американська кардіологічна асоціація, Американська асоціація діабету, Центр за науку в суспільних інтересах.

Дійсно, відомо, що солодкі напої пов’язані з ожирінням і діабетом 2 типу. Це особливо небезпечно для дітей. Також ожиріння загрожує раком, хворобами серця та інсультом. Американська асоціація виробників напоїв, у свою чергу, підкреслює: попередження на упаковці не змінять поведінку людей. Краще робити упор на освітні програми, які розповідають, як потрібно харчуватися.

Шкільне життя

Back to top button