Здоров'я

Сірководень – можливе джерело довголіття?

Сірководень - можливе джерело довголіття?
Сірководень – можливе джерело довголіття?
Сірководень (H2S) може відігравати важливу роль у запобіганні старіння – про це свідчить дослідження китайських вчених, опубліковане в Molecular and Cellular Biology.

Сірководень привертає все більшу увагу через його значного впливу на серцево-судинну і нервову системи. В ході перевірки різних потенційних механізмів, що уповільнюють старіння, китайські вчені виявили, що сірководень активує фермент SIRT1, який уповільнює процес старіння завдяки гальмуванню активності вільних радикалів. Фермент SIRT1 судячи з усього пов’язаний з геном klotho, який також відповідає за процеси старіння.

Таким чином в результаті довгого ланцюжка реакцій сірководень знижує кров’яний тиск і підвищує рівень антиоксидантів в організмі людини, а також викликає безліч інших змін.

Відомо, що сірководень, який утворюється в організмі людини, має ряд важливих фізіологічних ефектів. Наприклад, він розслабляє ендотелій судин і клітини гладкої мускулатури, що дуже важливо для підтримки вільного кровотоку в артеріях. Крім того, він діє як антиоксидант і уповільнює експресію прозапальних факторів. Так, в ході експериментів, миші з дефіцитом сірководню в молодому віці захворіли атеросклерозом, який є неминучим наслідком старіння.

У свою чергу, ген klotho активніше працює в присутності сірководню і сприяє збільшенню тривалості життя через ряд різних шляхів, зокрема зниження тиску і ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Але і це не все. Зниження рівня сірководню призводить до неврологічних розладів, включаючи хворобу Паркінсона та Альцгеймера.

Китайські вчені вважають, що сірководень може стати потужним засобом для профілактики симптомів старіння. Він недорогий, і його можна буде приймати через їжу або у вигляді лікарського препарату.