день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Щоб запам’ятати важливу інформацію, потрібно поділитися нею з іншими людьми, кажуть експерти

Після обміну інформацією з іншими людьми ми зазвичай запам’ятовуємо і забуваємо все те, що і вони. При цьому правильна інформація зберігається, а невірна – стирається. Даний феномен називається “мнемонічною конвергенцією”. У дослідженні вчених з Прінстонського університету взяли участь 140 добровольців, пише The Hindustan Times .

Учасників розділили на групи по 10 чоловік. Добровольці взаємодіяли один з одним в спеціальній програмі (SoPHIE). Спочатку учасникам дали прочитати історії про різних людей, а потім попросили їх згадати. Потім добровольці листувалися між собою про ці історії. Кожен учасник протягом 2,5 хвилин розмовляв з трьома іншими людьми.

Після учасники знову повинні були згадати те, що вони прочитали спочатку. Їм давали підказку (ім’я людини). Дослідники оцінювали, наскільки схожі були спогади в кожній групі. Дослідження показало: бесіда з іншими учасниками впливала на те, що запам’ятовували добровольці. В цілому люди в кожній групі запам’ятовували і забували приблизно одне й те саме. Тобто, відбувалася синхронізація спогадів.