день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Що заважає кинути курити

Що заважає кинути курити

Що заважає кинути курити

Коли ви вирішуєте кинути палити, то пам’ятайте, що війну доведеться швидше вести з самим собою, ніж з пачкою сигарет. Ми звикаємо не тільки до тютюну, а й до того, де, коли і з ким ми куримо, що відчуваємо у цей момент.

Вміст нікотину в сигаретах і інші фактори, супутні курінню, виробляють в організмі звички, від яких потім курцеві важко відмовитися. Але багато звичок і помилок курця, якими б давніми вони не були, цілком реально побороти.

Куріння допомагає худнути. Худнути в прямому сенсі слова куріння не допомагає, але навіть від однієї сигарети у людини частішає пульс, а якщо курити регулярно, то це може підвищити серцевий ритм і значно прискорить обмін речовин, що дозволить втрачати на 100-200 кілокалорій на день більше.

Тобто, коли людина кидає курити, метаболізм сповільнюється, але їсти ви продовжуєте так само, а калорії витрачаються гірше. У результаті – виходить перебір по калоріях і колишній курець гладшає.

Якщо ви вирішили кинути курити, то до цього просто потрібно бути готовим і ставитися до повноти, якщо вона з’явиться, як до тимчасового явища, тому що рано чи пізно метаболізм повинен відновитися і зайві кілограми підуть.

Куріння пригнічує голод. Нікотин змушує печінку виділяти глікоген, через якого рівень цукру в крові підвищується, а апетит падає.

Як тільки ви кидаєте палити – здоровий апетит повертається. Ставтеся до бажання добре і смачно поїсти, як до плюса, і балуйте себе новими і незвичними стравами.

Куріння підвищує настрій. Нікотин підвищує в мозку рівень дофаміну – речовини, яка супроводжує відчуття задоволення. Ефект від дії дофаміну схожий з тим, що надають солодке і алкоголь. Саме тому після відмови від сигарет людина може відчувати гостру потребу в шоколадках і міцних «звеселяючих» напоях.

Тут головне знати міру. Звичайно, важливо допомогти організму пережити й усвідомити той факт, що нікотинове підживлення більше не буде, і можна для цього з’їсти шоколадку. Але тільки одну, іноді і якщо дуже сильно хочеться. Якщо відчуваєте, що можете перетерпіти – терпіть.

Сигарети займають рот і руки, як і процес поглинання їжі. Тому, кинувши палити, багато інстинктивно заміщають сигарету бутербродом, насінням, цукерками та іншим.

За цим доведеться стежити. Контролюйте себе, але ненав’язливо і без фанатизму. Дайте собі поблажки і дозвольте з’їсти зайвого. Пам’ятайте, що, як тільки ви впораєтеся з тягою до сигарет, відмовитися від перекусів і солодкого ви теж зможете.

Куріння послаблює смакові відчуття. Коли людина відмовляється від сигарет, запах і смак їжі стають відчутніше, яскравіше і привабливіше, відповідно, і їсти хочеться більше і частіше.

У цьому немає нічого страшного, все, що ви їсте – стане ще апетитніше і смачніше, ніж раніше.

Куріння заспокоює. Для багатьох сигарети – це звичайний спосіб впоратися зі стресом або нудьгою. Як і їжа, і, власне, тому, кинувши палити, в якості заспокійливого доводиться використовувати продукти харчування. Тепер, щоб зняти стрес, доведеться шукати інші шляхи до спокою. Наприклад, можна поговорити з ким-небудь і поділитися своїми турботами, можна просто прийняти теплу ванну, подивитися улюблений серіал, прочитати нову книгу.

«За компанію». Багато і почали, і продовжують курити тому, що курять всі навколо. Якщо ви усвідомили, що саме компанія і спільні перекури пов’язують вас з сигаретою, то, по-перше, пам’ятайте, що навряд чи від вас всі відвернуться, коли ви кинете курити, а по-друге, ніщо не заважає вам продовжувати ходити на перекури зі усіма, але при цьому брати з собою чашку чаю, банан або морквину.

Позитивний настрій. Як тільки ви, залишившись без сигарети, відчуваєте почуття дискомфорту і позбавлення, згадуйте про плюси життя без тютюну. Позитивні установки можуть змінити не тільки ваше ставлення до різних речей і явищ, але й вас самих.

Ви яскравіше відчуваєте запахи, смак їжі, від вас не пахне тютюном, легкі очищаються, шкіра, нігті і волосся відчувають себе в рази краще.

Також, переставши курити, ви самі себе страхуєте від ракових захворювань , імпотенції та спадкових хвороб.

До речі, за приблизними розрахунками, кожен день курець витрачає цілу годину на сигарети, в рік це виходить близько двох тижнів життя.

Подумайте про те, на що – цікаве, хороше і нове – ці два тижні можна витратити.

Джерело:aif.ru