Здоров'я

Що заважає кинути курити

Що заважає кинути курити
Що заважає кинути курити
Коли ви вирішуєте кинути палити, то пам’ятайте, що війну доведеться швидше вести з самим собою, ніж з пачкою сигарет. Ми звикаємо не тільки до тютюну, а й до того, де, коли і з ким ми куримо, що відчуваємо у цей момент.

Вміст нікотину в сигаретах і інші фактори, супутні курінню, виробляють в організмі звички, від яких потім курцеві важко відмовитися. Але багато звичок і помилок курця, якими б давніми вони не були, цілком реально побороти.

Куріння допомагає худнути. Худнути в прямому сенсі слова куріння не допомагає, але навіть від однієї сигарети у людини частішає пульс, а якщо курити регулярно, то це може підвищити серцевий ритм і значно прискорить обмін речовин, що дозволить втрачати на 100-200 кілокалорій на день більше.

Тобто, коли людина кидає курити, метаболізм сповільнюється, але їсти ви продовжуєте так само, а калорії витрачаються гірше. У результаті – виходить перебір по калоріях і колишній курець гладшає.

Якщо ви вирішили кинути курити, то до цього просто потрібно бути готовим і ставитися до повноти, якщо вона з’явиться, як до тимчасового явища, тому що рано чи пізно метаболізм повинен відновитися і зайві кілограми підуть.

Куріння пригнічує голод. Нікотин змушує печінку виділяти глікоген, через якого рівень цукру в крові підвищується, а апетит падає.

Як тільки ви кидаєте палити – здоровий апетит повертається. Ставтеся до бажання добре і смачно поїсти, як до плюса, і балуйте себе новими і незвичними стравами.

Куріння підвищує настрій. Нікотин підвищує в мозку рівень дофаміну – речовини, яка супроводжує відчуття задоволення. Ефект від дії дофаміну схожий з тим, що надають солодке і алкоголь. Саме тому після відмови від сигарет людина може відчувати гостру потребу в шоколадках і міцних «звеселяючих» напоях.

Тут головне знати міру. Звичайно, важливо допомогти організму пережити й усвідомити той факт, що нікотинове підживлення більше не буде, і можна для цього з’їсти шоколадку. Але тільки одну, іноді і якщо дуже сильно хочеться. Якщо відчуваєте, що можете перетерпіти – терпіть.

Сигарети займають рот і руки, як і процес поглинання їжі. Тому, кинувши палити, багато інстинктивно заміщають сигарету бутербродом, насінням, цукерками та іншим.

За цим доведеться стежити. Контролюйте себе, але ненав’язливо і без фанатизму. Дайте собі поблажки і дозвольте з’їсти зайвого. Пам’ятайте, що, як тільки ви впораєтеся з тягою до сигарет, відмовитися від перекусів і солодкого ви теж зможете.

Куріння послаблює смакові відчуття. Коли людина відмовляється від сигарет, запах і смак їжі стають відчутніше, яскравіше і привабливіше, відповідно, і їсти хочеться більше і частіше.

У цьому немає нічого страшного, все, що ви їсте – стане ще апетитніше і смачніше, ніж раніше.

Куріння заспокоює. Для багатьох сигарети – це звичайний спосіб впоратися зі стресом або нудьгою. Як і їжа, і, власне, тому, кинувши палити, в якості заспокійливого доводиться використовувати продукти харчування. Тепер, щоб зняти стрес, доведеться шукати інші шляхи до спокою. Наприклад, можна поговорити з ким-небудь і поділитися своїми турботами, можна просто прийняти теплу ванну, подивитися улюблений серіал, прочитати нову книгу.

«За компанію». Багато і почали, і продовжують курити тому, що курять всі навколо. Якщо ви усвідомили, що саме компанія і спільні перекури пов’язують вас з сигаретою, то, по-перше, пам’ятайте, що навряд чи від вас всі відвернуться, коли ви кинете курити, а по-друге, ніщо не заважає вам продовжувати ходити на перекури зі усіма, але при цьому брати з собою чашку чаю, банан або морквину.

Позитивний настрій. Як тільки ви, залишившись без сигарети, відчуваєте почуття дискомфорту і позбавлення, згадуйте про плюси життя без тютюну. Позитивні установки можуть змінити не тільки ваше ставлення до різних речей і явищ, але й вас самих.

Ви яскравіше відчуваєте запахи, смак їжі, від вас не пахне тютюном, легкі очищаються, шкіра, нігті і волосся відчувають себе в рази краще.

Також, переставши курити, ви самі себе страхуєте від ракових захворювань , імпотенції та спадкових хвороб.

До речі, за приблизними розрахунками, кожен день курець витрачає цілу годину на сигарети, в рік це виходить близько двох тижнів життя.

Подумайте про те, на що – цікаве, хороше і нове – ці два тижні можна витратити.

Джерело:aif.ru

Back to top button